פיקוח נפש בהחזרת גופות בשבת
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
בוקר טוב, שלום רב,
הנני אשה מינקת לתינוק כבן חודש, הוא בעיקר אוכל חלב אם והנקה (שלושת רבעי מתזונתו), וכרבע נוסף מתזונתו מתבסס על תחליפי חלב-אם. עם ילדתי הקודמת – הנקתי הנקה מלאה – ואז צמתי כשהיא היתה בת 9 חודשים, הדבר לא השפיע משמעותית על תפוקת החלב לאחר מכן. רציתי לדעת, האם עליי לצום או לשתות לשיעורין?
כמו כן, אתמול תקף אותי כאב חזק בשיניים, הרופא איתר שני חורים, והתחיל איתי בטיפול אנטיביוטי (פנצילין), האם עליי לקחת את הכדורים גם ביום כיפור? הכדורים הללו דורשים בטן מלאה. האם אפשר להתעלם מזה, או להפסיק את הטיפול הזה ולחזור עליו ביום כיפור?
השאלה הגיעה לאחר סכירת המערכת
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
לכבוד הרבנים/הרופאים שלום, ראשית ברצוני להודות על תשובתכך שנשלחה לגבי השאלה הנ"ל, ברצוני לחדד את השאלה ולהדגיש שנק' הלחיצה הינה מאחורי האשכים לכיוון פי הטבעת
שלום רב! מה קורה במידה והכלה נידה בחתונתה? (ראתה כתם בשבעה נקיים לפני החתונה) האם אפשר שהבעל יענוד לכלה את הטבעת כדי שלא כולם ידעו
הביוץ שלי היום ואני אמורה לטבול רק מחר )בד"כ הביוץ אצלי שבוע אחרי הטבילה אבל הפעם הקדים. הפסק טהרה ביצעתי רק ביום השמיני למחזור.( אנחנו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.