הזרעה מלאכותית
לרב שלום וברכה! קרוב לשנה בעלי ואני עוברים טיפולי פוריות. במשך חצי השנה האחרונה אני ובעלי עברנו הזרעות מלאכותיות מידי חודש (בהזרעה הראשונה התגלתה בעיה
תוכן השאלה.
לרב שלום, לאחרונה התקבלתי לעבוד במעבדת פוריות של קופ"ח שמבצעת בדיקות זרע והשבחות. לפי הנחיות ההנהלה, על הנבדק להביא את הדוגמה בכוסית למעבדה לצורך הבדיקה,ואף לעיתים הנתינה מתבצעת ע"י הנבדק -בשרותי המעבדה בכוסית שניתנה על-ידי. כיצד אני אמורה אם בכלל להתייחס להוראה והנחיה זו. בהמשך לשאלת הרב שלזינגר: תפקידי הוא עבודת מעבדה, אני מבצעת את בדיקות הזרע וההשבחות. הפצינט מקבל את ההוראה לעשות בדיקת זרע מהרופא וכן הרופא נותן לפצינט את ההנחיה כיצד להביא את החומר למעבדה (בכוסית). לפעמים הפצינט רוצה לתת את הבדיקה במעבדה ואז הוא מקבל ממני את הכוסית.
מאחר ואין לך קשר ישיר עם הפצינטים אלא ביצוע במעבדה בלבד, את ראשאית להמשיך בעבודתיך כרגיל מכמה סיבות.
אחת הסיבות העיקריות היא שלמרות חילוקי דעות בין הפוסקים, מאחר והפצינטים נוהגים בצורה המותרת לדעת חלק מהפוסקים אינך עוברת על איסור לפני עיוור בעבודתך במעבדה.
לרב שלום וברכה! קרוב לשנה בעלי ואני עוברים טיפולי פוריות. במשך חצי השנה האחרונה אני ובעלי עברנו הזרעות מלאכותיות מידי חודש (בהזרעה הראשונה התגלתה בעיה
שלום רב, בידוע כי מקלחת בשבת מותרת רק במצב של מים קרים וכו, האם ניתן לפסוק כי אשה בתקופת הווסת שחשה לא בטוב ונוהגת להתקלח
שלום רב,שאלה זה דחופה מאוד ואני מקווה שתענה בהקדם. שאלתי היא כזאת אם קיים איזהשהוא ריב של בנות דודות שלא מדברות והאחת נשבעה שהיא לא
שלום. אני סטודנטית לסיעוד שנה רביעית בהדסה ובמסגרת הלימודים הקלינים שלנו התבקשתי להגיע למשמרת בשבת. האם מותר לי להגיע לבית חולים במסגרת לימודים בשבת? אם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.