PGD לשם התאמה לתרומת מח עצם (עבודת סטודנט)
לצורך עבודה בביולוגיה רציתי לדעת מה עמדת ההלכה ביחס לברירה טרום השרשתית למטרות רפואיות, כלומר על מנת שהוולד יתאים לתרומת מח עצם לאחיו החולה בתלסמיה.
שלום רב, אני וחבר שלי אמורים להתחתן בע"ה בכ"ו בחשוון תשס"ה (10.11.04). לצערנו, אמו חולה מאוד ונמצאת ממש על ערש דווי. חשבנו אולי להקדים את החתונה לספטמבר, יום לפני ערה"ש, אך אנו חוששים שגם אם היא תחזיק מעמד עד אז, עדיין לא נוכל להביאה לאולם מפאת המצב הקשה בו היא נמצאת וחבר שלי לא מוכן להתחתן ללא הנוכחות שלה איתו באולם ובחופה. אנא עצתכם : מה לעשות ??? הרבה תודה מראש
השאלה איננה רפואית ואיננה גם שאלה הלכתית, להלן הצעתו של הרב ד"ר מרדכי הלפרין: ככל שהחתונה תוקדם – הסיכוי שאם החתן תוכל להשתתף הוא גבוה יותר, אך כמובן שאי אפשר להבטיח דבר כזה מראש.
אם החתן עומד על דעתו שלא להתחתן כל עוד קיים ספק, אני מציע שהזוג יתייעץ עם רב המכיר אישית את החתן ומשפחתו. ברוב המקרים, יעוץ כזה פותר את הבעיה.
לצורך עבודה בביולוגיה רציתי לדעת מה עמדת ההלכה ביחס לברירה טרום השרשתית למטרות רפואיות, כלומר על מנת שהוולד יתאים לתרומת מח עצם לאחיו החולה בתלסמיה.
הייתי אמורה להיות אסורה לפני כ15 יום.בדיקת ההריון שעשיתי לצערי יצאה שלילית. בעלי ואני כבר שבועים מתרחקים אחד מהשני (בעצם סתם?),מהי ההלכה במקרה שלנו האם
בוד, הרב מרדכי הלפרין.שלום רב, לפני כארבע שנים עברתי אירוע של חזה אוויר (pneumothorax). לאחר כמה ימים של כאבים פניתי למיון, ונשלחתי לאשפוז. לאחר כיומיים
בעלי החל לסבול לפתע מתופעת אין-אונות. אנחנו נשואים כ- 17 שנה ויש לנו 4 ילדים ועד היום לא הייתה כל בעיה במערכת היחסים והאישות ביננו.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.