שלום רב, אני וחבר שלי אמורים להתחתן בע"ה בכ"ו בחשוון תשס"ה (10.11.04). לצערנו, אמו חולה מאוד ונמצאת ממש על ערש דווי. חשבנו אולי להקדים את החתונה לספטמבר, יום לפני ערה"ש, אך אנו חוששים שגם אם היא תחזיק מעמד עד אז, עדיין לא נוכל להביאה לאולם מפאת המצב הקשה בו היא נמצאת וחבר שלי לא מוכן להתחתן ללא הנוכחות שלה איתו באולם ובחופה. אנא עצתכם : מה לעשות ??? הרבה תודה מראש
השאלה איננה רפואית ואיננה גם שאלה הלכתית, להלן הצעתו של הרב ד"ר מרדכי הלפרין: ככל שהחתונה תוקדם – הסיכוי שאם החתן תוכל להשתתף הוא גבוה יותר, אך כמובן שאי אפשר להבטיח דבר כזה מראש.
אם החתן עומד על דעתו שלא להתחתן כל עוד קיים ספק, אני מציע שהזוג יתייעץ עם רב המכיר אישית את החתן ומשפחתו. ברוב המקרים, יעוץ כזה פותר את הבעיה.
שלום לאחותי (בת 14) התגלה לאחרונה צליאק. רצינו לשאול מה עליה לעשות בטעימת המוציא בקידוש בשבת וכן לגבי אכילת מצה בפסח. התשובה דרושה לי, פרט
תוכן השאלה. לרב שלום, לאחרונה התקבלתי לעבוד במעבדת פוריות של קופ"ח שמבצעת בדיקות זרע והשבחות. לפי הנחיות ההנהלה, על הנבדק להביא את הדוגמה בכוסית למעבדה
אני חולה במחלת הנפילה(אפילפסיה) מזה 3 שנים כבר עד לפני כשנתיים צמתי צום מלא שנה שעברה לא צמתי השנה אני רוצה לצום אבל מפחד רציתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.