מינקת לבת חודשיים בצום
אני מניקה הנקה מלאה את ביתי בת החודשיים. בתי מסרבת לאכול מבקבוק, גם לא חלב שאוב. האם אני חייבת לצום ביום הכיפורים?
תוכן השאלה אני אב ל-8 ילדים ואשתי אינה מוכנה בשום אופן להשתמש האמצעי מניעה. המצב בבית קשה כל היום צעקות כעסים והמצב בלתי נסבל. האפשרות היחידה לגבי אמצעי מניעה אצל גבר זה ע"י שמוש בקונדום. האם יש מקום להתיר זאת? האם מותר לבטל מצות עונה בגלל זה? דבר חמור מאוד תודה לכם. תוכן התשובה שלום רב! שאלתך התקבלה במכון שלזינגר. להלן תשובתו של הרב ד"ר מרדכי הלפרין: א. בתנאים האמורים אין היתר להשתמש בקונדום. ב. בתנאים האמורים ממולץ מאוד לשקול שימוש בהתקן תוך רחמי (IUD) וההתקן המומלץ הוא GyneFix. ג. התקנת התקן זה מחייבת מיומנות מיוחדת. נסו לפנות לד"ר אורי לוי טל: 04-6750856 כבוד הרב אבל אשתי אינה מוכנה בשום אופן להשתמש בהתקן תוך רחמי האם עלי להמנע מקיום יחסים? או ללדת ילדים שיהיו אומללים
א. קשה להשיב לשואל, אשר אחרי קבלת התשובה הוא מגיב שהוא או אשתו לא מוכנים לקבל את התשובה.
ב. יתכן ויש מקום לפנות ליועץ נישואים או למכון פוע"ה 02-6515050.
אני מניקה הנקה מלאה את ביתי בת החודשיים. בתי מסרבת לאכול מבקבוק, גם לא חלב שאוב. האם אני חייבת לצום ביום הכיפורים?
רציתי לדעת יש לי נפיחות במפתח הלב אך אין לי כאבים ברגע שאני נוגע באיזור אני מרגיש כמו גולה מה זה יכול להיות וממה זה
בס"ד אבקש לדעת האם יש סיכון בשתיית שמן זית או שמנים שונים? זאת משום שנפסק שאין מברכים על שמן בעת שתייתו.. אודה
האם מותר לי להישתמש בפיתיונות מהטבע(לא כשרים-גמברי שרימפס קלאמרי,צדפות למיניהם) האם אין לי בעיה של נגיעה בשרץ מת? ושאלה שמציקה ומועלת בכול פורום דייג בישראל:
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.