שבת (הפעלת ציוד לנכים)
האם מותר להפעיל כיסא חשמלי של נכים בשבת? אני מתנדבת ב"בית בגלגלים" וקרה שחניך ביקש ממני להפעיל לו את הכיסא.. חשוב לציין שבקבוצה מדריכים אחרים
תוכן השאלה אני אב ל-8 ילדים ואשתי אינה מוכנה בשום אופן להשתמש האמצעי מניעה. המצב בבית קשה כל היום צעקות כעסים והמצב בלתי נסבל. האפשרות היחידה לגבי אמצעי מניעה אצל גבר זה ע"י שמוש בקונדום. האם יש מקום להתיר זאת? האם מותר לבטל מצות עונה בגלל זה? דבר חמור מאוד תודה לכם. תוכן התשובה שלום רב! שאלתך התקבלה במכון שלזינגר. להלן תשובתו של הרב ד"ר מרדכי הלפרין: א. בתנאים האמורים אין היתר להשתמש בקונדום. ב. בתנאים האמורים ממולץ מאוד לשקול שימוש בהתקן תוך רחמי (IUD) וההתקן המומלץ הוא GyneFix. ג. התקנת התקן זה מחייבת מיומנות מיוחדת. נסו לפנות לד"ר אורי לוי טל: 04-6750856 כבוד הרב אבל אשתי אינה מוכנה בשום אופן להשתמש בהתקן תוך רחמי האם עלי להמנע מקיום יחסים? או ללדת ילדים שיהיו אומללים
א. קשה להשיב לשואל, אשר אחרי קבלת התשובה הוא מגיב שהוא או אשתו לא מוכנים לקבל את התשובה.
ב. יתכן ויש מקום לפנות ליועץ נישואים או למכון פוע"ה 02-6515050.
האם מותר להפעיל כיסא חשמלי של נכים בשבת? אני מתנדבת ב"בית בגלגלים" וקרה שחניך ביקש ממני להפעיל לו את הכיסא.. חשוב לציין שבקבוצה מדריכים אחרים
אשתי ילדה בליל שבועות תנוקת בריאה בלידה רגילה. בביקורת שש שבועות נמצא חשש לפוליפ ולכן מקבלת אסטרוגן לגרימת מחזור. הדבר הקשה קצת על ההנקה, אם
כתוב בתורה: "הפוך בה והפוך בה דכולה בה". יש הרבה מקרים של פיקוח נפש. מה החיסון נגד סרטן הכבד?
שלום רב,אני בתחילת טיפול של IVF(כלומר שלב ההזרקות)האם תהליך השאיבה ו/או החזרת העוברים, צריך להעשות רק לאחר הטבילה במקווה?כיון שהרופא אומר שייתכן שתהליך השאיבה יתרחש
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.