שלום רב,
אני כהן, ואני מתנדב במד"א ועובד בחברה פרטית של אמבולנס המעניק שירות רפואי מלא.
יוצא לי שאני מגיע לביתי חולים בעיר ויש שילוט של "אזהרה לכהנים", או שאני נכנס למיון ונמצא שם אדם שנפטר, אך אין באפשרותי לצאת או שלא להיכנס כלל בשל היותי עם חולה / פצוע הזקוק לטיפול הרפואי של ביה"ח, וישנם מקרים נוספים הממתינים שאתפנה.
שאלתי היא מהי ההלכה לגבי עניין כהן ?
מה כדאי לעשות במקרה של נפטר בבית החולים או בחדר המיון – ואני עם חולה / פצוע על האלנוקה שלי?
אשמח לקבל תשובה בהקדם בשל הצורך היום יומי בעבודתי.
תודה
מ' ט' כ'
אם החולה שלך חולה שיש בו סכנה או אפילו חשש לסכנה מותר לך ליכנס ולעביר אותו למקום שם יקבל טיפול ואז אתה חייב לצאת מן המקום. אם אתה בטוח שלחולה אין סכנה, אסור לך ליכנס לאותו חדר, כגון חדר מיון, שם יש נפטר אך אם הנפטר נמצא בחדר אחר ואין כניסה משם לחדר בו אתה נמצא, מותר.
הערה: "אין כניסה מחדר הנפטר לחדר בו אתה נמצא"- הכוונה שאין מעבר פתוח המחבר בין שני החדרים, וכמו כן אין מעבר פתוח בין הנתיב בו אמור הנפטר לעבור אחר כך לבין החדר בו אתה נמצא עכשיו.
שלום רב! אני סטודנט לרפואה באוניברסיטה העברית, בתחילת השנה השנייה ללימודים. השנה אנו נדרשים לסוגיית נתיחת מתים במסגרת לימודי האנטומיה, ואני מכין שיעור בנושא במסגרת
שלום רב, ל"תוספתן" (אפנדציט) אין שום תפקיד לפי הרפואה המודרנית. לכאורה, הוא מיותר ורבים חיים גם לאחר שמוציאים אותו מגופם. זה קצת מפריע לי, היות
שלום, ברצוני לשאול על אומגה 3 של תרימה האם כשר לפסח. תודה וחג שמח.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.