צום יום הכיפורים עם קוליטיס (בהתאוששות מהתקפה)
שלום רב, לפני כשלושה שבועות חליתי בקוליטיס, עברתי תקופה של שילשולים , חולשה,הקאות וסחרחורות קשים. קיבלתי טיפול אנטיביוטי של ציפרודקס(סיימתי את הטיפול ערב ראש השנה)
שלום כבוד הרב, אני בחורה בת 28 ויש לי בן זוג. בע"ה בבוא הזמן נתחתן. אני סובלת ממגבלה פיזית ויש לי עוזרת שאינה יהודיה. שאלתי היא כזו: כבחורה מוגבלת פיזית, לא אוכל להסתדר במקווה ללא עזרה, האם מותר לה להיכנס למקום ולעזור על אף שאינה יהודיה? שאלה נוספת באותו עניין: האם יש אפשרות להיטהר בבית? שמעתי שיש אפשרות לשפוך על עצמי 7 דליי מיים כאשר אני באמבטיה- האם זה תופס? ושוב, כיוון שאיני עצמאית במקלחת, האם העוזרת היא זו שיכולה לסיייע לי בתהליך ההיטהרות, על אף שאינה יהודיה? בתודה מראש על התשובות
א. אין איסור למסייעת גויה להכנס למקווה לסיוע בטבילה כשיש צורך אמיתי בכך.
ב. אין אפשרות להיטהר בבית.
הטבילה במקווה היא חובה הכתובה בתורה, וטהרה בבית משאירה בתוקף את איסור הנידה החמור.
שלום רב, לפני כשלושה שבועות חליתי בקוליטיס, עברתי תקופה של שילשולים , חולשה,הקאות וסחרחורות קשים. קיבלתי טיפול אנטיביוטי של ציפרודקס(סיימתי את הטיפול ערב ראש השנה)
אני סטודנטית לסיעוד בהדסה עין כרם. יש לי מספר שאלות שהתעוררו בעניין רפואה והלכה במהלך לימודי והכניסה למחלקות לגבי עבודה בשבת.כניסה לחדר תרופות ופתיחת כספת
Thank you for having a service like this and taking the time to consider our question. B'H my wife and I are expecting our first
יש לנו ב"ה שבעה ילדים. אולם מזה למעלה משנתיים אנו מנסים להרות שוב ללא הצלחה. בדיקות שערכתי יצאו תקינות לגמרי. לבעלי יש בעיה בתיפקוד המיני
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.