פריה ורביה- חיוב נשים
כתוב הרי כי גבר מחוייב במצוות "פרו ורבו",שאלתי היא מדוע אין האישה מחוייבת במצוות "פרו ורובו"?
שלום וברכה,
שמי ס', נשואה+2, דתיה, סטודנטית לסיעוד, שנה ג', באוניברסיטת חיפה, ואני זקוקה בדחיפות לעזרה במציאת מאמר מחקרי, מנקודת מבט גניקולוגית, שמראה ומוכיח את יתרונות הטבילה במקווה טהרה בקרב נשים שטובלות ומקפידות על דיני טהרה, לעומת נשים שלא טובלות במקווה- ועל איך שזה משפיע על בריאותן, על שיעור זיהומים נמוך יותר, או על מצב בריאותי נשי טוב יותר, וכדומה. העיקר מאמר שמוכיח ומחזק את דיני הטהרה מבחינה מדעית.
תודה רבה מראש, ומקווה שאכן יש מאמרים בנושא,
ס כ
א. חכמינו הבינו כי שמירת איסור הנדה מסייע לשלום בית, בכך שהוא מאפשר תהליך של התחדשות בכל חודש, תהליך המונע שגרה שמביאה להחלשת הקשר הזוגי. המקור (מסכת נידה דף ל"א עמוד ב'):
"היה רבי מאיר אומר: מפני מה אמרה תורה נדה לשבעה? מפני שרגיל בה וקץ בה. אמרה תורה: תהא טמאה שבעה ימים, כדי שתהא חביבה על בעלה כשעת כניסתה לחופה"
ב. יש מחקרים המראים על ירידה בשכיחות סרטן הרחם אצל נשים השומרות על דיני נדה אך לא ברור מה המנגנון של התופעה, וייתכן שהוא קשור לעצם הנאמנות לבן הזוג, נאמנות שהיא שכיחה יותר בקרב השומרות על טהרת הבית.
מקורות:
כתוב הרי כי גבר מחוייב במצוות "פרו ורבו",שאלתי היא מדוע אין האישה מחוייבת במצוות "פרו ורובו"?
מה הבסיס למכירה דווקא של תערובת חמץ ולא חמץ בעין? מה עושים עם תרופות או תוספי תזונה שלא ברור עם הן חמץ לגמרי או תערובת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.