אני בחורה חילונית נשואה +2 ילדים ובהריון שליש שני , אני מאוד רוצה להתחיל לשמור על טהרת המשפחה , ולהתחיל בטבילה במקווה , אבקש פרטים על מה ואיך עליי לבצע זאת. תודה רבה.
ראשית, כדאי לך ללכת ולקבל הדרכה מפורטת ממדריכה לטהרת המשפחה. בכל מועצה דתית יש מדריכות והן מאד תשמחנה לעזור לך.
אי אפשר לפרט את כל הדינים הקשורים בזה, לכן אענה בקצרה:
מיום שאת מפסיקה לשפוע דם, אם הוסת היא חמשה ימים או יותר, את פוסקת בטהרה לפני שקיעת החמה- כלומר, את בודקת באמצעות בגד לבן נקי ("עד") ומסובבת באותו מקום. אם הבגד יוצא נקי ללא שום מראה אדום, זוהי בדיקת "הפסק טהרה", ומאותו ערב את סופרת שבעה ימים נקיים ובודקת בכל יום פעמיים (בבוקר ולפני שקיעת החמה). כשעברו שבעה ימים, את הולכת לטבול במקוה לאחר חפיפה ורחצה.
כמובן שתשובה זו מאד כללית ועלייך לקבל הדרכה מפורטת ממדריכה לטהרת המשפחה.
I am an obstetrician in Melbourne Australia. I have quite a few charedi patients (ken yirbu!). A small number of them have had multiple caesarean
שלום שלום רב, ראשית אבקש שתכתובת זו לא תפורסם ברשת כדי לשמור על פרטיותי. אינני יודעת אם שלחתי את שאלתי לכתובת הנכונה ואני מקווה שאם
בס"ד שלום רב! מהי עמדת ההלכה לגבי טיפול באנרגיות? האם מותר ללכת ל"מרפא הוליסטי" המטפל באנרגיות? במקרה שלי מדובר בילד בן השנתיים הסובל מהפרשות באזניים.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.