כשרות (חתונה באולםאירועים) והפצת מידע
בס'ד הזמנתי לחתונת אחייני באולם ארועים.כמוני ,הוזמנו כמובן יתר בני המשפחה.התקשרתי לאולם הארועים ונודע לי שאינם כשרים. שאלתי היא האם להודיע לבני המשפחה (שבטוחים שלא
שלום וברכה, אני בת 24 נשואה כמעט כ3 שנים יש לי בת בת שנה וחצי. מאז ומתמיד אני סובלת בצומות (פעם התעלפתי). אך מאז שהתחתנתי ויש לי תפקיד כאם ורעיה, אני תוהה אולי בכלל אסור לי לצום. כשהייתי בהריון שאלתי רב והרב אמר לשאול רופא ירא שמיים והרופא אמר שכשלא ארגיש טוב אתחיל לאכול בשיעורים (שאלתי הייתה בקשר ליום כיפור). אך עכשיו אינני בהריון ואני לא מניקה. בכדי להבהיר את הנקודה אפרט איך אני בצום: קודם כל אני בחורה מאוד רזה , שוקלת 41 ק"ג. בצום אני מסוחררת, מזיעה, מקיאה, הדופק שלי ממש מהיר, חלשה עד כדי שלקום ולשבת קשה לי, יש לי צמרמורות ובד"כ בשלב הזה כבר מכריחים אותי לשתות אך צום אחד שלא הכריחו אותי לשתות, התעלפתי.
אני סטודנטית לסיעוד ואני יודעת שהסימנים שאני מראה בצום זהים לאלו שמבטאים היפוגליקמיה והיפוגליקמיה מובילה לעילפון ואף לאיבוד הכרה! לכן שאלתי היא האם בגלל סימנים אלו יש לי היתר לא לצום בט` באב וביום כיפור או שעליי להתחיל לצום את הצום וכשארגיש סימנים אלו אז לשבור את הצום? עליי לציין שוב, שאני שואלת שלא בהריון ולא בהנקה! תודה על ההתייחסות לשאלתי.
בעזרת ה` שבקרוב ט` באב יהפוך ליום שמחה וששון בבניין בית מקדשנו
לגבי ט' באב התשובה ברורה: אסור לך לצום.
לגבי יום הכיפורים- עלייך להתייעץ קודם כל עם רופאת המשפחה שלך, ולאחר שתביע את דעתה המקצועית, אנא חיזרי אלינו.
בס'ד הזמנתי לחתונת אחייני באולם ארועים.כמוני ,הוזמנו כמובן יתר בני המשפחה.התקשרתי לאולם הארועים ונודע לי שאינם כשרים. שאלתי היא האם להודיע לבני המשפחה (שבטוחים שלא
Dear Collegue, I am an Md Graduated in Italy in Medicine and surgery and a rabbi from the Sefardic College from Gerusalem.I would like to
האם ניתן לקבוע באופן וודאי את מין העובר לפני יום הארבעים? באם כן כיצד תוסבר הגמרא שאומרת שעד 40 יום ניתן להתפלל על מין הוולד,אך
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.