Using a condom after brachytherapy
I recently underwent brachytherapy where they implanted radioactive pellets into my prostate. Since there is a possibility of a pellet being emitted during marital relations,
שלום,
אני ביום רביעי התחלתי לספור 7 נקיים,
ביום חמישי היה לי טיפה הפרשה ורדרדה בניגוב של נייר טואלט (הגודל של ההפרשה היה פחות ממטבע שקל), ביום שישי היה לי שוב בניגוב טיפה הפרשה ממש טיפה , ואז ביום שבת כאשר עשיתי בדיקה יצא על הבדיקה הפרשה ורדרדה בגודל של גרגיר סוכר.
והדבר האחרון שקרה: אני כבר חודשיים סובלת מעצירות, במוצ"ש הייתי בשירותים וכאשר סיימתי (אני שוטפת לא מנגבת) ראיתי בזרם של המים כמו חוטי דם דקים , עליי לציין שמאז העצירות יש לי דימום מפי הטבעת ולפעמים גם דימום וגינלי.
השאלה מה עליי לעשות, להתחיל לספור מחדש? ובנוסף אני סובלת מעצירות אז נגיד ואני יתחיל לספור מחדש ושוב אראה חוטי דם , שוב להתחיל לספור? זה ממש מייאש בעלי כבר מאבד את הסבלנות(אנחנו מסורתיים לא דתיים חזקים) מה לעשות יום רביעי ללכת לטבול או לספור שוב?
א. מה מקור הדימום, מפי הטבעת או מהנרתיק? – חשוב לדעת כי אם מקור הדימום הוא בפי הטבעת, הוא איננו אוסר כלל!
ב. האם הדבר ברור, או שיש ספק?
עם הנתונים האלה כדאי לפנות לרב פוסק שיוכל לענות על שאלתך נכונה.
כמו כן כדאי לדעת שלא כל הצבעים הם אוסרים, וייתכן שרב יתיר לך אם יראה בעיניו את עד הבדיקה.
כמו כן חשוב שתדעי שמן הראוי להסתכל רק על עדי בדיקה ולא על נייר טואלט. ואז אפילו אם יש כתם קטן על נייר הטואלט אך לא ראית אותו – הכתם לא אוסר. לעומת זאת על עד הבדיקה חייבים להסתכל היטב וכדאי, כאמור, להראות אותו לרב הפוסק.
אם אין לך רב פוסק, ותוכלי להשיב לשאלות הנ"ל, נוכל לסייע לך גם כאן.
על כל פנים, כל עוד אין פסק אחר, עליך להתייחס לדימום שעל עד הבדיקה כאל דם נידה, שמחייב המתנה של חמישה (או ארבעה) ימים, אח"כ הפסק טהרה ובעקבותיו שבעה נקיים כדין.
I recently underwent brachytherapy where they implanted radioactive pellets into my prostate. Since there is a possibility of a pellet being emitted during marital relations,
שלום רב, נשאלתי על ידי אשה שעברה ניתוח ליזר בעיניה ועליה להקפיד שלא להרטיב אותן כיצד עליה לטבול. הערב מסתיימים שבעת הנקיים שלה ואינה יודעת
שלום לכם יישר כחכם על כל המפעל. אשתקד, מינקת לתינוק בן 4 חדשים סבלה בצום עד כדי התמוטטות. לא יכלה להניק אחה"צ. לכאורה ברור שהייתה
אשתי פנתה לרופא נשים לבדיקה שגרתית, ותוך כדי הבדיקה הוא התלונן על כך שהיא באה בזמן שיש לה דימום, מה שלא היה ידוע לה. היא
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.