תרומת איברים
לכבוד הרב שלום! כך נאמר היום בYNET: אימו של רב סמל גיא חסון, שנהרג אתמול בקרבות בדרום לבנון, תרמה את אבריו. לאור בקשתה נלקחו מגופתו
לפני כחצי שנה התחתנתי, ומהחודש השני הופיעו דימומים באיזור יום הטבילה, פעמיים ביום ה12 מתחילת המחזור,ופעם ביום ה15 (לפעמים יחד עם לחץ בבטן-לא כאב מחזור). הדימום אינו מסיבי אלא 3 ימים של הכתמה. עשיתי בדיקות דם ואולטרא סאונד מיד בסוף הדימום הוסתי הרגיל שהראו שהדימום מגיע יחד עם הביוץ. 2 רופאים טענו שאין מה לעשות ויש לנסות לתפוס את הזמן שלפני הביוץ בכדי להכנס להריון. לפני קבלת המחזור בפעם האחרונה הייתי אצל מטפלת טבעית, שטענה שהדם מגיע מציסטה שמונעת מהביצית להתפתח לגודל הרצוי(כ18 מ"מ) ויוצא יחד עם הביצית בזמן הביוץ. ולפי דבריה אין גם אפשרות להכנס להריון בגלל זה. לאחר טיפול טבעי, לא היה דימום עד היום ה19 ואז החלו כאבי מחזור. בבדיקה נמצאה טיפת דם בודדת. בבוקר לא הרגשתי יותר כאב, לאחר מכן לא הגיע המחזור עד היום ה36, בשונה מהמחזור הרגיל שהופיע תמיד בין 29-31 יום. מה יכולה להיות סיבת הבלגן? רופא שפניתי אליו אמר שאין שום בעיה והבעיה הלכתית. רוב הזמן אני אסורה ואני מחפשת פתרון, גם לחיים תקינים וגם כדי להכנס להריון. בתודה
כבר נפסק ע"י גדולי הפוסקים שדם ביוץ אוסר בדיוק כמו דם נידה, כי הוא קשור בשינויים הורמונליים המתרחשים סביב הביוץ .
מאחר והמנגנון המצוי של דם ביוץ קשור בשינויים הורמונליים המתרחשים סביב הביוץ, ניתן להכנס להריון בשלוש טכניקות רפואיות:
1. הטובה ביותר – על ידי תרופות שדוחות מעט את הביוץ כך שיתרחש יום או יומים אחרי הטבילה, מצב שמאפשר בקלות כניסה להריון.
2. אחריה – על ידי תרופות שממתנות את השינויים ההורמונליים סביב הביוץ, בלא למנוע את עצם הביוץ.
3. ולבסוף – שימוש בהזרעה מלאכותית סמוך לביוץ.
ראוי לציין כי לא לכל רופאי הנשים יש נסיון רפואי בכל שלש האפשרויות האלו.
לכבוד הרב שלום! כך נאמר היום בYNET: אימו של רב סמל גיא חסון, שנהרג אתמול בקרבות בדרום לבנון, תרמה את אבריו. לאור בקשתה נלקחו מגופתו
שלום! ברצוני לשאול איך אמורים להתייחס, לפי ההלכה, להומו/לסבית? האם מותר לצרף הומו למניין? האם להתייחס אליהם כאל "תינוקות שנישבו"? האם לנסות להתחבר אליהם בכלל?
שלום רב, אני עובדת כאחות חדר מיון, ברצוני לברר לגבי אמירת וידוי עם החולה. במסגרת עבודתי, לרב, בעת התדרדרות מתחילים בביצוע החייאה(מלבד חולים ספציפיים שעפ"י
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.