דימום עם התקן תוך רחמי – דם מכה?
לרב הלפרין השלום והברכה 1. בחוברת אסיא סג-סד פירסמת מאמר על הדימומים הבין ווסתים לנשים עם הת"ר. כתבת שם שעל פי הידוע זה דם מכה
שלום לרב הלפרין.
אני בהריון בשבוע 16. לפני כחודש היה לי פתאום דימום ניכר, בכמות גדולה מאוד, וההרגשה היתה ממש כמו אחרי לידה. במיון אחרי בדיקת US הסתבר שהעובר עדיין חי, והסיבה לדימום היא המטומה גדולה שיש לי ברחם. הדימום נמשך כ-4 ימים, ומאז ועד היום אין דימום טרי של דם אדום, ואני לא צריכה תחבושת כלל, אבל אני לא מצליחה להיטהר. כלומר, בבדיקה פנימית יש כתמים חומים כל הזמן. כבר חודש שאני נידה ולא רואה את הסוף.(הצבע הוא חום כהה, נוזלי וגם פירורי)
שלוש שאלות:
1.חשבתי אולי אם זה דימום שנובע מהמטומה אז בעצם זה לא מטמא? 2.יש מה לעשות כדי להיטהר במצב זה? ושאלה אחרונה, אני אמורה לעבור בשבוע הבא בדיקת מי שפיר (היה לי הריון עם דאון בעברי). האם צריך לדחות אותה? בUS לא רואים סוף להמטומה הזאת, שגודלת עם גדילת הרחם, כך שאין צפי בכלל מתי ההמטומה תספג. הבנתי שלא כדאי לדחות את הדיקור לשבועות בהם העובר הוא בר חיים. ומצד שני אני חוששת שדיקור במצב כזה יסכן את ההריון היקר מאוד הזה.
תודה רבה.
א. ההמטומה ברחם בזמן ההריון מקורה כמעט תמיד בהיפרדות שליה.
דימום כזה אוסר מן התורה.
ב. כל עוד קיימת המטומה ברחם, גם אם הדם לא יוצא החוצה אסור לקיים יחסים מסיבה רפואי, עקב החשש שהפרוסטהגלנדינים שבנוזלי הזרע יגרמו להתכווצויות רחמיות שיחמירו את היפרדות השליה, היפרדות שגרמה להמטומה, כשהחמרה כזו עלולה לסכן את ההריון.
ג. לשאלת דיקור מי השפיר – לא ניתן לתת תשובה כללית, כך שעליכם להחליט בדבר לאחר התיעצות ממצה עם הרופא המטפל.
ד. כשההמטומה נמשכת זמן רב, הדבר מפריע כמובן לחיי המשפחה.
כדאי במצב כזה להתייעץ עם רבני מכון פוע"ה (טל' 02-6515050) על האפשרויות ההלכתיות הקיימות.
לרב הלפרין השלום והברכה 1. בחוברת אסיא סג-סד פירסמת מאמר על הדימומים הבין ווסתים לנשים עם הת"ר. כתבת שם שעל פי הידוע זה דם מכה
רציתי לדעת האם משחת- ביבי פסטה של חברת 'ויטאמד' והאם קרם לחות לפנים- BARBADOS של חברת 'אנה לוטן' כשרות לפסח. תודה רבה.
Post Content אני אובחנתי כחולה במחלת קרוהן מחלת מעי דלקתית. כחלק מהתרופות שאני אמור לקחת יש תרופה שנקראת מודולן. התרופה נלקחת באבקה(כמו מטרנה) לתרופה ואין
שמענו על בעיית כשרות בכדורים מסוג advil liqvid gel האם באמת ישנה בעיה כזו? ובכלל מהם אם בכלל ההקפדות שצריך להקפיד בנוגע לכשרות בתרופות
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.