טיפולי פוריות ועקרות דתית
בס"ד. שלום לכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין! פגשתי בתשובתך בעניין "עקרות דתית" כאשר ניסיתי למצוא חומר על האיקקלומין. אשמח מאוד אם תוכל להתייחס להתלבטותי. אני
אני 7 שבועות אחרי לידה ורק היום קיבלתי חיסון נגד אדמת. נאמר לי שצריך לשמור שלא להרות לתקופה של 3 חודשים אחרי החיסון. השבוע אני צריכה לטבול בע"ה ועד אז איני אוכל לבקר אצל הרופא שירשום לי גלולות. האופציה היחידה הנראית לעין היא לדחות את התשמיש עד שהרופא ירשום לי גלולות. האם אופציה זאת של דחיית התשמיש מותרת מבחינה הלכתית? בברכה
בשנת תשנ"ז (1997) פורסם חוזר של המחלקה לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות.
החוזר, החתום על ידי מנהל המחלקה – ד"ר פאול סלייטר – קבע באופן חד שמעי:
"ההנחיה של הימנעות מהריון בשלושת החודשים לאחר חיסון — מבוטלת".
וכן:
"אין להזהיר מפני הריון בשלושת החודשים הראשונים שלאחר קבלת החיסון"
את החוזר עם הסבריו הרפואיים אפשר לראות גם באסיא, נט-ס, בעמ' 94.
לאור החוזר המקצועי, השאלה מתייתרת, מה גם שדחייית הטבילה נחשבת כפתרון רע מבחינה הלכתית.
מרדכי הלפרין
בס"ד. שלום לכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין! פגשתי בתשובתך בעניין "עקרות דתית" כאשר ניסיתי למצוא חומר על האיקקלומין. אשמח מאוד אם תוכל להתייחס להתלבטותי. אני
לרה"ג ד"ר מרדכי הלפרין, שלום המשפט המתוקן הוא (הדשינויים מודגשים במייל המקור, דני): "שאלנו את הרופא למקורו של הדימום הצפוי לאחר הבדיקה הפולשנית, והוא הסביר
אשתי בחודש השביעי להריונה, היתה מאושפזת לפני שבוע בשל צירים מוקדמים ומחיקה חלקית של צוואר הרחם, שוחררה הביתה עם כדורים למניעת צירים (פרסולאט-4 כדורים ביום)
שלום וברכה רציתי לדעת מהי דעת ההלכה בנוגע לניתוחי מתים כחלק משיעורי אנטומיה לסטודנטים לרפואה, ומהם כללי ההתנהגות הנדרשים מן הסטודנטים במידה והדבר מותר. בתודה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.