טיפול שבסופו ישמידו את כל כליו – כולל התפילין
מטופל שיודע שהוא נכנס לטיפול שבסופו ישמידו את כל כליו – כולל התפילין. האם עדיף שלא יכניס תפילין ויוותר על הנחת תפילין במשך שבוע או
שלום רב. יש לי בעיה. כאשר אני מניח תפילין, לאחר כמה דקות מתחיל לגרד לי בראש, וזה נהיה יותר ויותר מפריע ככל שהתפילין על ראשי יותר זמן. הלכתי לרופאת עור והיא אמרה שיש כאן תגובה של העור שלי לחומר ממנו עשויים התפילין ולכן עליי לשאול רב אם יש כזה דבר `תפילין היפואלרגניים` ובכל מקרה אשמח לדעת אם עוד אנשים סובלים מכך ומה הם עושים. תודה רבה.
ישנה תופעה נדירה יחסית של תגובה אלרגית לחומרים בהם מעובד עור הרצועות של התפילין. פרסמו על כך ד"ר פנחס השקס וד"ר אפרים שגיא בגליון ספטמבר 2011 של "הרפואה" (כמו כן ראו Trattner A, David M. Tefillin Dermatitis. J Am Acad Dermatol 2005;52:831-833).
ניתן עקרונית להשיג תפילין שבהן העור עובד ללא פוטסיום דיכרומט. ייתכן שבבני ברק, ב"מכון פאר"ניתן להשיג את הרצועות האלה, או ליצור קשר עם ד"ר השקס (המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים) להתייעצות.
בברכה
ד"ר ישראל בלפר
מטופל שיודע שהוא נכנס לטיפול שבסופו ישמידו את כל כליו – כולל התפילין. האם עדיף שלא יכניס תפילין ויוותר על הנחת תפילין במשך שבוע או
ד"ר הלפרין שלום רב, אני סטודנט למשפטים באוני' העברית בי-ם. במסגרת התואר אני מתעתד לרשום סמינריון בנושא כללי: הורים וילדים בהנחיית פרופ' פרימר. במסגרת סמינריון
ב"הכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין שליט"אשלום וברכה!נשאלתי על ידי אשה בת 40 שעדיין לא ילדה ורוצה להיכנס להריון (לבעלה יש בנות מנישואין קודמים).היא עברה עד
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.