בדיקות טהרה
אני כל הזמן שוכחת לערוך בין הערביים את ההפסק טהרה. האם אני יכולה לערוך בדיקה אחר שקיעה או לדחות למחרת?
שלום רב,
שאלו אותי בדבר, אדם העומד להתגייר וזקוק לברית מילה וכן הוא חולה ניוון שרירים מתקדם. כתוצאה מהמלה, הרופאים חוששים למולו בהרדמה מקומית מפני סבוכים והרדמה כללית אסורה לו.
מה ניתן לעשות במקרה זה?
בתודה מראש,
ש ע
רבני מכון שלזינגר:
אין גירות בלי מילה – ראה שו"ת שרידי אש ח"ב סי' קב בהסכמת "כל גדולי הדור" ושם סי' קג מצורפת תשובתו של הג"ר חיים עוזר גרודזנסקי זצ"ל שאוסר וכן פוסק הגאון הרא"י הכהן קוק זצ"ל בשו"ת דעת כהן סי' קנ.
תוספת הרב פרופ' שטיינברג:
גוי שבא להתגייר, ועל פי פקודת הרופאים סכנה לו למול בגלל בעיות רפואיות, אין מקבלים אותו, ויש לו דין ערל לכל דבר. זו הסכמת כל גדולי האחרונים – ראה שו"ת צפנת פענח ח"ב סי' ל; שו"ת מלמד להועיל חיו"ד סי' פו; שו"ת דעת כהן סי' קנב; הגרח"ע גרודזנסקי בהסכמתו לשו"ת חיי עולם נטע, והובא גם בשו"ת שרידי אש ח"ב סוסי' קג. וראה בשו"ת חיי עולם נטע סי' כו, שהתיר לקבל גר כזה בטבילה בלבד, ונגד זה יצא בעל האחיעזר בהסכמתו; שו"ת הר צבי חיו"ד סי' רכ; שו"ת זכר יצחק סי' ג; שו"ת משברי ים לאאמו"ר סי' ג. וראה עוד בס' פנים יפות, פר' נצבים; שו"ת משפטי שמואל (ורנר) סי' א; שו"ת קובץ תשובות סי' קו אות ב.
ואפילו אם רוצה הגוי להסתכן, כתב בשו"ת שרידי אש ח"ב סי' קג שאין מקבלים אותו, בגלל חילול השם, שלא יאמרו שמת מחמת המילה.
אני כל הזמן שוכחת לערוך בין הערביים את ההפסק טהרה. האם אני יכולה לערוך בדיקה אחר שקיעה או לדחות למחרת?
שלום לרב. אנו קבוצת סטודנטיות לסיעוד שעושות עבודה בחוק ואתיקה. שאלתנו היא מה עלינו לעשות במקרה הבא: התקשרו לאחות במושב כדי לברר על בחורה מהמושב,
שלום רב. אני נשוי מזה שנתיים. ויש לנו ילד מקסים שנולד לפני חצי שנה. אשתי מאז היותה נערה הייתה נוטלת גלולות כדי לתזמן את המחזור
האם השימוש בפרוטקאייד (ספוגית למניעת הריון) מותר הלכתית?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.