קדיש ושליח ציבור
בס"ד שלום רב! יש לי כמה שאלות בנושא קדיש ושליח ציבור: 1)האם מותר לדבר בקדיש, לקום באמצע, לקרוא משהו, לסמן למישהו, לרמוז? 2)שליח ציבור שעולה
שלום רב,
שאלו אותי בדבר, אדם העומד להתגייר וזקוק לברית מילה וכן הוא חולה ניוון שרירים מתקדם. כתוצאה מהמלה, הרופאים חוששים למולו בהרדמה מקומית מפני סבוכים והרדמה כללית אסורה לו.
מה ניתן לעשות במקרה זה?
בתודה מראש,
ש ע
רבני מכון שלזינגר:
אין גירות בלי מילה – ראה שו"ת שרידי אש ח"ב סי' קב בהסכמת "כל גדולי הדור" ושם סי' קג מצורפת תשובתו של הג"ר חיים עוזר גרודזנסקי זצ"ל שאוסר וכן פוסק הגאון הרא"י הכהן קוק זצ"ל בשו"ת דעת כהן סי' קנ.
תוספת הרב פרופ' שטיינברג:
גוי שבא להתגייר, ועל פי פקודת הרופאים סכנה לו למול בגלל בעיות רפואיות, אין מקבלים אותו, ויש לו דין ערל לכל דבר. זו הסכמת כל גדולי האחרונים – ראה שו"ת צפנת פענח ח"ב סי' ל; שו"ת מלמד להועיל חיו"ד סי' פו; שו"ת דעת כהן סי' קנב; הגרח"ע גרודזנסקי בהסכמתו לשו"ת חיי עולם נטע, והובא גם בשו"ת שרידי אש ח"ב סוסי' קג. וראה בשו"ת חיי עולם נטע סי' כו, שהתיר לקבל גר כזה בטבילה בלבד, ונגד זה יצא בעל האחיעזר בהסכמתו; שו"ת הר צבי חיו"ד סי' רכ; שו"ת זכר יצחק סי' ג; שו"ת משברי ים לאאמו"ר סי' ג. וראה עוד בס' פנים יפות, פר' נצבים; שו"ת משפטי שמואל (ורנר) סי' א; שו"ת קובץ תשובות סי' קו אות ב.
ואפילו אם רוצה הגוי להסתכן, כתב בשו"ת שרידי אש ח"ב סי' קג שאין מקבלים אותו, בגלל חילול השם, שלא יאמרו שמת מחמת המילה.
בס"ד שלום רב! יש לי כמה שאלות בנושא קדיש ושליח ציבור: 1)האם מותר לדבר בקדיש, לקום באמצע, לקרוא משהו, לסמן למישהו, לרמוז? 2)שליח ציבור שעולה
היי, אני בן 16, מתנדב במגן דוד אדום. רציתי לשאול האם מותר עפ"י ההלכה להתנדב בשבתות ובחגים.
כיום מתחילה מודעות לנושא בדיקות קרינה בלתי מיננת לבתים מדובר בקרינה ממכשירי חשמל ובעיקר מכבלי חשמל ברחובות שמציבה חברת החשמל. רשת החשמל במתח נמוך גבוה
שלום רב, אני עובדת בהוסטל בו הדיירות לוקחות תרופות פסיכיאטריות. הפסיכיאטר אומר שהן חייבות להמשיך בטיפול תרופתי גם ביום כיפור. הבנות חרדות מאוד מהצום שכן
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.