תקופת החלמה לאחר ניתוח סיום הריון – לקראת נסיון הפריה
לפני 5 ימים עברתי ניתוח להוצאת הריון בחצוצרה השמאלית. הרופא שלי ממליץ על פגרה ארוכה עד לנסיון הבא (אני מטופלת בתרופות לפוריות עקב מבנה ציסטיאלי
שלום רב,
שאלו אותי בדבר, אדם העומד להתגייר וזקוק לברית מילה וכן הוא חולה ניוון שרירים מתקדם. כתוצאה מהמלה, הרופאים חוששים למולו בהרדמה מקומית מפני סבוכים והרדמה כללית אסורה לו.
מה ניתן לעשות במקרה זה?
בתודה מראש,
ש ע
רבני מכון שלזינגר:
אין גירות בלי מילה – ראה שו"ת שרידי אש ח"ב סי' קב בהסכמת "כל גדולי הדור" ושם סי' קג מצורפת תשובתו של הג"ר חיים עוזר גרודזנסקי זצ"ל שאוסר וכן פוסק הגאון הרא"י הכהן קוק זצ"ל בשו"ת דעת כהן סי' קנ.
תוספת הרב פרופ' שטיינברג:
גוי שבא להתגייר, ועל פי פקודת הרופאים סכנה לו למול בגלל בעיות רפואיות, אין מקבלים אותו, ויש לו דין ערל לכל דבר. זו הסכמת כל גדולי האחרונים – ראה שו"ת צפנת פענח ח"ב סי' ל; שו"ת מלמד להועיל חיו"ד סי' פו; שו"ת דעת כהן סי' קנב; הגרח"ע גרודזנסקי בהסכמתו לשו"ת חיי עולם נטע, והובא גם בשו"ת שרידי אש ח"ב סוסי' קג. וראה בשו"ת חיי עולם נטע סי' כו, שהתיר לקבל גר כזה בטבילה בלבד, ונגד זה יצא בעל האחיעזר בהסכמתו; שו"ת הר צבי חיו"ד סי' רכ; שו"ת זכר יצחק סי' ג; שו"ת משברי ים לאאמו"ר סי' ג. וראה עוד בס' פנים יפות, פר' נצבים; שו"ת משפטי שמואל (ורנר) סי' א; שו"ת קובץ תשובות סי' קו אות ב.
ואפילו אם רוצה הגוי להסתכן, כתב בשו"ת שרידי אש ח"ב סי' קג שאין מקבלים אותו, בגלל חילול השם, שלא יאמרו שמת מחמת המילה.
לפני 5 ימים עברתי ניתוח להוצאת הריון בחצוצרה השמאלית. הרופא שלי ממליץ על פגרה ארוכה עד לנסיון הבא (אני מטופלת בתרופות לפוריות עקב מבנה ציסטיאלי
חולה שיש בו סכנה כלל אלא שהוא תשוש או זקן, האם מותר להשאר לשבת על מיטה סיעודית חשמלית, שיהודי שאינו שומר שבת, שינה את התנוחה
שלום לרב, דחוף ביותר – האם ידוע לגבי טיפות רסקיו האם הם כשרות לפסח? בברכה
ג.א.נ. שלום רב, הנני עומדת להתחתן בעוד 47 ימים אי"ה. (27.9.06) לקראת החתונה קיבלתי מרופא הנשים גלולות meliane, והודרכתי לקחת אותן עם תחילת המחזור הקרוב,
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.