מועד תחילת ההריון
ראשית אני רוצה לומר שאני נהנה מאוד לקרוא את ערכי האינציקלופדיה אותם אתם מפרסמים באתר,מעבר להיותם מעניינים לכשעצמם, הם מחזקים אותי מאוד באמונה ואני מתפעם
בס"ד שלום למכון שלזינגר! ראשית, יישר כח על עבודתכם הברוכה! מובא במסכת נידה, ובעוד מקומות בש"ס ש"קטנה פחותה מבת ג' שנים ויום אחד- בתוליה חוזרים. כנותן אצבע בעין, שהדמעה יוצאת וחוזרת". האם זו עובדה רפואית? ביולוגית? או שמא זה דין של חכמים? וכנ"ל אותה השאלה גם לגבי הדין ש "קטן פחות מט' שנה אין ביאתו ביאה". אשמח לתשובה, קובי
כל עוד לא הוכח אחרת, אין להוציא את דברי חז"ל מפשוטם.
[למרות הפיתוי להניח אפריורי שלא מדובר בעובדה ממשית, השיטה האריסטוטלית להניח הנחות אפריורית ללא ביסוס נסיוני – לא היתה מקובלת על חז"ל ואיננה מקובלת כיום בעידן המדע המודרני.
ראה שו"ת ריב"ש סי' תמ"ז.]
ראשית אני רוצה לומר שאני נהנה מאוד לקרוא את ערכי האינציקלופדיה אותם אתם מפרסמים באתר,מעבר להיותם מעניינים לכשעצמם, הם מחזקים אותי מאוד באמונה ואני מתפעם
הביוץ שלי מתרחש כנראה 3 ימים לפני המקוה. אני מטפלת ברפואה אלטרנטיבית כבר שנה, וזה כידוע עובד לאט… רציתי לברר באופן כללי מה הטיפול הקונבנציונלי
נשאלתי מאת רופא על האפשרות להשתמש בכתובת קעקע לניתוח שיחזורי בפרט לצבוע השד אחרי ניתוח לסרטן, וכדומה. ראיתי כמה תשובות שנוטות לקולא להאשה להשתמש בניתוח
שלום, אני עובדת כאחות בבי"ח שיש בו כתבן שאינו יהודי, המסייע לנו בעבודה במהלך השבת. יש לי מספר שאלות:1) האם מותר לי לבקש מגוי לחמם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.