בס"ד
רוב שלומות, אתמול עברתי שאיבת ביציות בהרדמה מלאה, להבדיל מהפעם הקודמת היה יותר סיכון כי אני חולה עם דלקת גרון והמרדים העיר לי מספר פעמים כי הסיכון גדל, אם כן, האם עלי לברכך ברכת הגומל בכלל? ואם כן מתי בשבת? או שמה לחכות עד אחרי החזרת העוברים? בברכת שבת שלום מיטל
מבחינת הסיכון אין קשר בין פעולת השאיבה בהרדמה כללית לבין פעולת ההחזרה. לכן על עצם פעולת הדיקור בהרדמה יש לברך הגומל (במיוחד לאור הסיכון המיוחד שנלווה לו), ואין סיבה להמתין עד אחרי ההחזרה.
על כל פנים שיהיה בהצלחה.
אני נוטלת ציפראמיל מזה חודשיים 2 כדורים ליום. את התרופה עלי לקחת עם אוכל. מה עלי לעשות ביום כיפור? תודה
Three related questions please: According to Jewish law, 1. What is the status of the fertilized egg? Conception with life (a fetus), conception without life?
בס"דשלוםהאם יש להתיר לחולה פסוריאזיס לגלח את שערות ראשו במספר 0 כולל שערות פאות הראש, ולהסתמך על הדעה המקלה המופיעה בשו"ע? מצאתי בנשמת אדם (נשמת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.