שלום רב! ההתלבטות שלי מתייחסת לצום יום כיפור. הבעיה שהבריאות שלי חלשה: היה לי אולקוס, ואני סובלת מכאבי כיבה. כמעט תמיד בסוף הצום (אפילו יומי) מתחילים ההקאות חזקות, כאבי כיבה וחושך בעיניים. יש להוסיף שאני שוקלת 38 קילו (גובה 1.52). חוץ מזה אני סובלת מדלקות חוזרות בדרכי שתן שמתחזקות אם אני לא שותה מספיק. היום צמתי צום גדליה ובערך בשעה 16.00 כבר לא היה לי כוח לסבול כאבים בדרכי השתן ונאלצתי לשתות כוס מים. לכן אני מאוד מודאגת מהצום של יום כיפור (גם בשנים הקודמות הוא עבר בשבילי גרוע, אבל בזמן האחרון אני סובלת עוד יותר). אני לא אוכל לקחת תרופה שתקל על הכאבים כי אם אני רעבה אני מקיאה תרופות. מאוד אשמח לתשובה! בכבוד רב,
עליך לאכול ולשתות ביום כיפור תוך הקפדה שהאכילה והשתיה תהיה, כל פעם, פחות מכשיעור. ושמשך ההפסקה בין מנה למנה תהיה לפחות 9 דקות. לגבי מנת מזון מוצק ולפחות 5 דקות לגבי מנת נוזלים.
רצוי שתצרי קשר עם הרב המקומי על מנת להבהיר לך יותר טוב מהו "פחות מכשיעור"
שלום, שמי א ואני סטודנטית להנדסת ביוטכנולוגיה. במסגרת קורס באתיקה רפואית אני עושה עבודת מחקר בנושא: האם לספר את האמת לחולה סרטן סופני? רציתי לדעת
ב"ה שלום וברכה! 1. ברצוני לדעת האם מותר לקיים ביחסי אישות, מגע אורלי? 2.האם מותר לי לראות עם אשתי סרטים כחולים? 3. איני יודע מהם
I am a medical student in Israel and in a few weeks we will be starting dissections on bodies for anatomy class. I was told
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.