כשרות טיפות רסקיו לפסח תשע"א
שלוםבשנת 2008 אישרתם שטיפות RESCUE הינם כשרים לפסח.מה לגבי שנת תשע"א, ומה לגבי RESCUE NIGHTבתודה מראשש
אנחנו זוג שנשוי כבר 5.5 שנים לצערינו ללא ילדים, אנחנו לא כ"כ צעירים באיזור 33-37. לאחר בדיקות שונות בנושא- הרופאים לא מצאו משהו מיוחד אצלנו , רק פה ושם דברים קטנים מאוד (שהרופא אמר שהם לא משמעותיים). כיון שבעלי אומר שאין לנו בעיה מיוחדת אנחנו לא צריכים לעשות טיפולי פוריות. הוא הלך לכמה רבנים גדולים ורובם אמרו שלא צריך לעשות כלום וחלקם ברכו אותנו , אך לצערי עובר הזמן ואנני בהריון. ולפי דעתי אנחנו צריכים להתקדם ולהתחיל טיפולים רציניים אך בעלי לא מוכן בכלל ! (עשינו 2 הזרעות בלבד במהלך כל השנים האלה).
שאלתי היא: אני מרגישה שהוא "תוקע" אותי כיון שאני רוצה להתקדם והוא לא, אז מה עלי לעשות? (דיברו איתו כל מיני אנשים ורבנים והוא בשלו) לפי ההלכה – האם מותר לו להמתין כ"כ הרבה זמן ללא טיפולים?
לפעמים הוא אומר שככה הוא והוא לא משתנה ואם לא טוב לי אז שהדלת פתוחה, לפעמים אני מרגישה שהוא מצער אותי האם לפי ההלכה מותר לו לעשות זאת? מה אני אמרוה לעשות במצב כזה? אני מרגישה לבד..
ב. האם אתם מכירים קבוצה תמיכה באיזור ירושלים לבעיות פוריות שלפחות יהיה לי אוזן קשבת בדבר ( פניתי למכון פועה ואין להם – כי אין מספיק נשים)
תודה מראש
נ.ב. דיברתי גם אם מכון פועה בנושא והם רוצים לדבר איתו והוא לא מסכים.
תשובת הרב מאיר אורליאן:
יש דעות שונות בפוסקים האם הבעל מחויב לעבור טיפולי פוריות בכדי לאפשר לאשתו להכנס להריון. לכן קשה מאד לכוף אדם לכך, במיוחד אם לפי בדיקות ראשוניות אין בעיית פוריות מוגדרת.
מצד שני ברור שאסור לו לצער אותך בנושא זה.
במצב הנתון את יכולה להמשיך לדבר על ליבו [אפשר לשאול אותו אם יסכים שאת תמשיכי בבדיקות מתקדמות, למרות שמבחינה רפואית עדיף להתקדם משני הצדדים במקביל].
גם אם אין למכון פוע"ה קבוצת תמיכה כעת, אפשר אולי לבקש מהם אם יש עוד כמה נשים שפנו אליהם בנושא זה וליזום קבוצת תמיכה. אם תתחילי קבוצה קטנה, יתכן שיצטרפו אחרים בהמשך.
הוספת הרב ד"ר הלפרין:
דומני שדרישה תקיפה מהבעל לא תועיל כאן, בעוד שהשפעה רכה מתמשכת עשויה להועיל.
די ברור לי שיש לשניכם צורך ביעוץ זוגי, אשר אם ינתן לכם על ידי יועצים בעלי נסיון, התועלת הצפויה, בכל המובנים, אמורה להיות משמעותית.
שלוםבשנת 2008 אישרתם שטיפות RESCUE הינם כשרים לפסח.מה לגבי שנת תשע"א, ומה לגבי RESCUE NIGHTבתודה מראשש
שלום, אני בעז"ה מתחילה בלימודי רפואה. ממקורות שונים שמעתי על בעיות שונות שיכולות להיות לבחורה דתיה בלימודים ובמקצוע זה. (לדוג' חיתוך גופות יהודים וכו'..). ברצוני
שלום הרב וחנוכה שמח. הגיע אליי מקרה במושב של ילד בן 4 שנתקע חזק בקיר ונפתח לו הראש. אין דימום. החתך קצת עמוק אבל לא
בעניין שתל כוכליארי חברת medel. ילדתנו הושתלה בשעה טובה. מדובר בשתל דו צדדי (בשתי האוזניים) כך שללא מכשור הילדה לא שומעת כמעט כלום. אשמח אם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.