שימוש בשיליה להכנת תרופה הומאופטית
שלום, אני בשבוע 38 להריון. ברצוני לברר בעניין הוצאת קוטילדון מהשיליה,לאחר הלידה,לאחסון בבקבוק אלכוהול, והעברתו לבית מרקחת הומאופטי, על מנת להכין תרופה הומאופטית לחיזוק מערכת
שלום וברכה
אני סטודנטית שבחרתי להכין עבודה אודות "בנק איברים" והלכה
אשמח מאוד לכל עזרה מצידכם
הייתי רוצה לדעת את כל ההיבטים ההלכתיים ומה נפסק להלכה לגבי בנק איברים.
האם מותר לקיים בנק איברים : עור, קרנית, חלקי גוף נוספים …כמו בנק דם (מה דעת הפוסקים גם לגבי קיומו?) שיהיו במאגר – " בנק" לא לשימוש מיידי אלא לשעת הצורך.
אנו רואים היום הרבה הנצרכים להשתלות ונאלצים להמתין זמן רב ולעתים הדבר כרוך בסיכון ממש ובנק כזה יכול לסייע להם בעת הצורך . מה ההלכה אומרת על כך? מה דעת הפוסקים בנדון?
אשמח אם תשלחו לי חומר או תפנו אותי למאמרים/ פסיקות בנדון
כי למרות חיפושיי דליתי מעט חומר בנדון
תודה מראש וכל טוב
ע
ראי באנציקלופדיה ההלכתית רפואית, פרופ' אברהם שטיינברג, כרך ג (הוצאת מכון שלזינגר תשס"ז), ערך "השתלת איברים", עמ' 41-181, עם המקורות. ראי במיוחד הערות 298-301.
שלום, אני בשבוע 38 להריון. ברצוני לברר בעניין הוצאת קוטילדון מהשיליה,לאחר הלידה,לאחסון בבקבוק אלכוהול, והעברתו לבית מרקחת הומאופטי, על מנת להכין תרופה הומאופטית לחיזוק מערכת
שלום, ילדתי לפני כחצי שנה, ולפני 4 חודשים הוכנס לי התקן תוך רחמי (מסוג נחושת, לא מירנה). מאז, כל חודש, כיומיים שלושה ולפעמים אף יותר
BS"D Shalom Rav, I would like to pose the following question. A friend of mine was recently diagnosed with a highly malignant Non-Hodgkin lymphoma, R"L.
ברצוני לדעת מהי הפסיקה בנושא נידה (הרחקות וטבילה) בגרושה שמנהלת אורח חיים מלא עם גבר (גרוש)?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.