שימוש בכרטיס מגנטי בשבת בביה"ח
אני סטודנטית לסיעוד בהדסה עין כרם. יש לי מספר שאלות שהתעוררו בעניין רפואה והלכה במהלך לימודי והכניסה למחלקות לגבי עבודה בשבת.כניסה לחדר תרופות ופתיחת כספת
אשה נשלחה לחדר לידה, ושם עשו לה בדיקה פנימית, המילדת אמרה כמעט אמרה שאין פתיחה בכלל אבל בסוף ראתה שהיה בקושי אצבע, ושיש צואר ארוך בלי שום מחיקה, הרופא הדתי שהיה שם טען שא"כ היא בכלל לא פתחה את הצואר ואין זה עושה את האשה נדה, ומאידך המילדת אמרה אח"כ שהיא נגעה בראש של התינוך (לא היה דם בכלל), לפי המציאות הרפואית איך אמורים לדון מקרה כזה להלכה.
תשובת הרב אשר שקאני:
להלכה בדיקה זו של המילדת אינה אוסרת, מאחר שבלאו הכי ישנה פתיחה טבעית של צואר הרחם. ובפרט שבבדיקה של המילדת לא נמצא דם – שגם מסיבה זו אין לאסור.
אני סטודנטית לסיעוד בהדסה עין כרם. יש לי מספר שאלות שהתעוררו בעניין רפואה והלכה במהלך לימודי והכניסה למחלקות לגבי עבודה בשבת.כניסה לחדר תרופות ופתיחת כספת
שלום ורב ישע,הנני עוסק מעט בהוראה, ובאה לפני השאלה הבאה: אשה נשואה [שלפי מה שאני מבין אינה שומרת מצוות במלא מובן המילה, אבל שומרת טהרה],
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.