שאלה לגבי טיפול בנפטרים
שלום וברכה,במסגרת העבודה במחלקה הפנימית אנו מטפלות גם בנפטרים,טיפול הכולל ניתוק מנקזים, עירויים וכד', ועטיפת הנפטר,ליווי המשפחות עד להעברת הנפטר לפתולוגיה.א. לאחרונה שמעתי שמועה שכשמדובר
אני נשואה כבר כשנה וחצי ועדיין לא הצלחנו להכנס להריון. לאחרונה הרופא אבחן אותי כבעלת שחלות פוליציסטיות ויש חשש שאין ביוץ סדיר. לפני שנתחיל טיפול רפואי למצב זה, רופא הנשים דורש שנעשה בדיקת זרע ע"מ לשלול בעיות אחרות וטיפול לשווא. האם במקרה זה מותרת בדיקת זרע? אודה לתשובה בהקדם האפשרי. בתודה!
אע"פ כן לדעתי אין מניעה לבצע PCT לפני התחלת הטיפול בשחלות הפוליציסטיות.
אם הבדיקה תצביע על בעיית פוריות של הזרע, יהיה מקום לשאלה הלכתית נפרדת אם וכיצד לבצע ספרמוגרם (בדיקת זרע) מלא.
ככלל, רבים הפוסקים המתירים לבצע בדיקת זרע בתנאים הבאים:
א. הוכח שקיים ביוץ אצל האשה, ומועד הטבילה וקיום היחסים הוא לפני הביוץ.
ב. בוצעו שתי בדיקות PCT (בדיקות בהם בודקים את רירית צואר הרחם מספר שעות לאחר קיום יחסים), כשבדיקות אלה חייבות להתבצע לפני הסוף, אך קרוב מאד לביוץ (יום-יומיים) , במקרים אלו הפוסקים מתירים את עצם הבדיקה, כאשר יש מספר דרכים לקבלת זרע לבדיקת פוריות.
ראי נשמת אברהם, כרך ג' חלק אבן העזר סימן כג. הבחירה ביניהם חייבת להיות בהתיעצות עם רב פוסק מובהק.
ג. כדאי גם שתתקשרו לקבלת ייעוץ מעשי באופן אישי לרבי מכון פוע"ה טל' 02-651-5050 בשעות העבודה.
שלום וברכה,במסגרת העבודה במחלקה הפנימית אנו מטפלות גם בנפטרים,טיפול הכולל ניתוק מנקזים, עירויים וכד', ועטיפת הנפטר,ליווי המשפחות עד להעברת הנפטר לפתולוגיה.א. לאחרונה שמעתי שמועה שכשמדובר
A talmidah has been diagnosed with hormonally triggered migraine headaches. By the second day of her flow they are debilitating and are a daily occurrence
בננו בן 10.5 החל לאחרונה טיפול ברטלין עקב הפרעת קשב וריכוז. ברצוננו לדעת , האם מותר לקחת את הכדור גם בשבתות וחגים (יהיה לו יותר
יש לי שאלה לקראת יום כיפור,אני מקווה שהמענה יתקבל בזמן.. בצומות האחרונים לא צמתי מלא(היה לי היתר לשתות בשיעורים) כי הייתי בשמירת הריון,ואחר כך הנקתי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.