לכבוד הרב דר' הלפרין
שלום וברכה.
אשה אשר מזה קרוב לשנתיים מאז חתונתה לא נכנסה עדיין להריון. נמצאת בלחץ נפשי מסויים כתוצאה מהעיכוב. עברה כמעט את כל הבדיקות ללא שנמצאה אצלה בעיה . לאחרונה לאחר שני נסיונות של לקיחת זרע מתוך קונדום הלכתי לאחר התשמיש, דורש הרופא המטפל שהבעל יתן דגימה במבחנה שלא כדרך כל הארץ.
השאלה היא ברמה העקרונית האם אכן יש יתרון ברור לבדיקת זרע הנלקחת שלא כדרך כל הארץ על פני דגימה בקונדום הלכתי, ויתרון זה ברור עד כדי כך שהוא מצדיק להתיר זאת.
בתודה ובכבוד רב
אם הבדיקה נעשית כראוי, אזי לגבי רוב הפרמטרים הנבדקים אין יתרון לפליטה למבחנה על פני פליטה דרך תשמיש לתוך קונדום המיוחד לבדיקות זרע. (במצב רגיל היתרון של פליטה למבחנה הוא רק בתחום הבדיקה המיקרוביולוגית – הבדיקה לגילוי זיהומים בערמונית ובדרכי הזרע)
אבל יש מצבים בהם בכלל לא ברור שהייתה פליטה.
במצבים אלו יש הצדקה רפואית לנסות להגיע לפליטה למבחנה.
אני בהריון ראשון, שבוע 15. ב"ה מרגישה בסדר. בתחילת ההריון (שבוע 6) היה לי דימום. כמו כן לא יכולתי לסבול תחושת רעב כיוון שזה גרם
שלום רב, אני בשבוע 32 להריון. יש לי חשד לסוכרת הריון שלא הוכח בשל עובר גדול. כיצד עליי לנהוג בצום יום כיפור? תודה מראש וגמר
לשם עידוד גדילה לבני שגילו כעת 12.5 (למי שיש לו די בהורמון הגדילה, אך הגוף, כנראה,לא מפרישו במידה ראויה) ישנו טיפול (יקר – אלפי שקלים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.