רופא כהן – בירור הלכתי
שלום כבוד הרב,לאחר שעיינתי בשו"ת שבאתרכם שמא אשאל קושיה שנשאלה כבר. החלטתי לפנות אליכם כי המקרה שלי הוא קצת שונה משאר הסוגיות שנדונו. הבעיה שלי
לכבוד הרב דר' הלפרין
שלום וברכה.
אשה אשר מזה קרוב לשנתיים מאז חתונתה לא נכנסה עדיין להריון. נמצאת בלחץ נפשי מסויים כתוצאה מהעיכוב. עברה כמעט את כל הבדיקות ללא שנמצאה אצלה בעיה . לאחרונה לאחר שני נסיונות של לקיחת זרע מתוך קונדום הלכתי לאחר התשמיש, דורש הרופא המטפל שהבעל יתן דגימה במבחנה שלא כדרך כל הארץ.
השאלה היא ברמה העקרונית האם אכן יש יתרון ברור לבדיקת זרע הנלקחת שלא כדרך כל הארץ על פני דגימה בקונדום הלכתי, ויתרון זה ברור עד כדי כך שהוא מצדיק להתיר זאת.
בתודה ובכבוד רב
אם הבדיקה נעשית כראוי, אזי לגבי רוב הפרמטרים הנבדקים אין יתרון לפליטה למבחנה על פני פליטה דרך תשמיש לתוך קונדום המיוחד לבדיקות זרע. (במצב רגיל היתרון של פליטה למבחנה הוא רק בתחום הבדיקה המיקרוביולוגית – הבדיקה לגילוי זיהומים בערמונית ובדרכי הזרע)
אבל יש מצבים בהם בכלל לא ברור שהייתה פליטה.
במצבים אלו יש הצדקה רפואית לנסות להגיע לפליטה למבחנה.
שלום כבוד הרב,לאחר שעיינתי בשו"ת שבאתרכם שמא אשאל קושיה שנשאלה כבר. החלטתי לפנות אליכם כי המקרה שלי הוא קצת שונה משאר הסוגיות שנדונו. הבעיה שלי
בס"ד האם מותר לקחת ריקוטן(נגד פצעים פנים) בבוקר יו"כ. שאם לא אהיה עקבית זה עלול לגרום לבעיות וחיבים לאכול משהו לפני התרופה?
אני סטאז'רית לרפואה. עד כה הצלחתי לא לבצע תורנויות בשבת. כעת אני במחלקה כירורגית, וככל הנראה איאלץ לבצע מספר תורנויות שישי/שבת. ברצוני לשאול האם מעמדי
שלום רב,במסגרת לימודי- תואר ראשון במשפטים, נדרשתי לעשות סמינריון בנושא המשלב הלכו.בחרתי בנושא ניתוחי מתים בשל העניין ובשל המחלוקת שהולכת ומתפתחת בשנים האחרונות.כידוע לי ישנן
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.