הצלת יחיד מיד לעומת הצלת רבים בעתיד
מחבל ירה ופצע יהודי,והמשיך לכייוון ירושלים.עמד שם רופא.2 אפשרויות לפניו,לטפל בפצוע השותת דם ולהציל את חייו,או לרדוף אחרי המחבל שעלול להתפוצץ במקום ציבורי ולהרוג רבים.לא
שלום רב!
אנו עושות עבודה בביולוגיה שעוסקת ברפואה והלכה ולכן עלינו להגיש רקע הלכתי לנושא שבחרנו,כלומר מהי דעת ההלכה בעניין.
שאלתנו היא:
לזוג הורים נולד ילד החולה בפניל קטונוריה. מחלה זו עלולה לגרום לפיגור שכלי אם הוולד לא מקבל טיפול מתאים בזמן-אך הטיפול הוא דיאטה עד גיל 6 שמפחיתה בכל זאת את איכות החיים של הילד. כאשר ההורים מעוניינים בילד נוסף-נשאלת השאלה:האם מותר לעשות אבחון גנטי טרום השרשתי שמחייב הפריית מבחנה כדי למנוע מצב של ילד חולה נוסף? האם יש הבדל במידה שהאחוזים בכל לידה לוולד חולה הם 25% או 50%?
נשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי!
תודה מראש,
מחבל ירה ופצע יהודי,והמשיך לכייוון ירושלים.עמד שם רופא.2 אפשרויות לפניו,לטפל בפצוע השותת דם ולהציל את חייו,או לרדוף אחרי המחבל שעלול להתפוצץ במקום ציבורי ולהרוג רבים.לא
במסגרת עבודה על תאי גזע עובריים התבקשתי להציג את עמדת ההלכה לגבי: שימוש בדם עוברי(בתאי הגעז העובריים) לצורך מחקר. למרות שכיום ניתן להשיג תאי גזע
שלום, אני בעז"ה מתחילה בלימודי רפואה. ממקורות שונים שמעתי על בעיות שונות שיכולות להיות לבחורה דתיה בלימודים ובמקצוע זה. (לדוג' חיתוך גופות יהודים וכו'..). ברצוני
שלום, אשתי משתמשת בהתקן תוך רחמי שגורם לה דימומים רבים. אשתי משתמשת בהתקן כארבעה חודשים ובשלושה חודשים האחרונים יש דימומים שמתחילים בערך ביום השישי של
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.