פרישות לקראת נידה
אני קצת מתפדחת לשאול אז פשוט אשאל ישירות וזהו: התחתנתי לפני שלושה חודשים. יום הפרישות שלי היה אמור להיות מחר (מחר אני הייתי אמורה לקבל
אני עושה עבודה בתושב"ע על נשים רופאות. הבנתי שבחדרי הניתוח יש צורך בשימוש בבגדים סטרילימ שלא מיוצרים כחצאיות. האם מותר לסטודנטית לרפואה להיכנס לחדר הניתוח (אם היא רוצה להיות מנתחת או אם זה פשוט בסבב)? האם מותר למתמחה בניתוח או למנתחת והאם יש איסורים מסוימים? בבקשה תזכרו שלפעמים יש קריאות חירום שיוצאים ישר מהחדר ניתוח בלי להחליף בגדים.
תודה רבה, שני
שאלתך נחלקת לב' נידונים
א. איסור לא ילבש (התדמות האשה לאיש)
ב. לבוש של פריצות המביא לידי זימה (בגדי שחץ)
בנוגע לא':
יעוין בשו"ע סימן קפ"ב ובב"ח שכתבו שכל האיסור זה דווקא אם עושים זאת לשם יפוי וקישוט, אבל אם עושים זאת מפני צינה או קור אין בזה משום איסור. מבואר שכל האיסור זה דווקא אם הלבישה היא למטרת התדמות לגבר או לשם נוי. אבל אם יש מטרות אחרות כגון בנידון דידן – לצורך רפואי בחדרי ניתוח והתאוששות, אין בזה איסור לא ילבש.
בנוגע לב':
אין כאן בעיה של בגדי שחץ מחמת ב' סבות: א' המכנסיים רחבים ולא צמודים, ב' החולצה ארוכה, כך שהמכנסיים בחלקם העליון נמצאים מתחת לחולצה ובזה יש להתיר משום שאין כאן פריצות.
אלא שכדאי להקפיד לקחת חולצה ארוכה שתגיע עד הברכיים כיון שבעבודה במקומות ציבוריים כגון בתי חולים שעובדים בצוותא נשים וגברים, ייתכן וזה יגרום למכשול, לכן עדיף לקחת חולצה ארוכה שתגיע עד הברכיים.
אני קצת מתפדחת לשאול אז פשוט אשאל ישירות וזהו: התחתנתי לפני שלושה חודשים. יום הפרישות שלי היה אמור להיות מחר (מחר אני הייתי אמורה לקבל
שלום רב אני לאחר לידה ראשונה, ומניקה! ניתנו לי גלולות סרזט על מנת שלא תיפסק לי ההנקה, אך גלולות אלו גורמות לי לדימומים. האם ישנם
אני סטודנטית בחמדת הדרום ואני צריכה להגיש היום עבודה אשמח אם התשובה תיהיה היום אני צריכה לדעת על הנפל בחודש 8 וגם מדוע בחודש 7
שלום לרב בני בן ה-13 אובחן לפני מספר ימים כסובל ממחלת קרוהן. המחלה גורמת לדלקת במעיים (ומתוך כך יש לו אנמיה בדרגה בינונית) ואצל ילדים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.