חוסר יכולת לפלוט זרע
ב"ה. למרות גילי הצעיר-יחסית עברתי ניתוח פרוסטטה, ובעקבותיו אינני פולט זרע. מה המשמעויות ההלכתיות של מצב כזה (למשל, בענין לבוא בקהל, יבום ( תיאורטית, כמובן,
מאתר כיפה, מספר השאלה: 113653
שלום וברכה למכון שלזינגר, אני בן 16 והייתי היום ביום הרצאות על תורה ומדע דברו שם גם על פעילותו של הארגון "דור ישרים" אני מניח שאתם יודעים במה מדובר אז שאלתי היא- הארגון הזה קם כדי שלא ידעו כל אחד אם הוא נשאי ויהיה חשש להתפלגות, הכל טוב ונחמד כשנשאי ולא נשאית לדוג' נבדקים אך כששני נשאים יבררו לגבם כשיקבלו תשובה שלילית ידעו מיד ששניהם נשאים והנה חזרנו לבעיה הראשונה ! כל מי שקיבל תשובה שלילית שהוא לא מתאים מיד יודעים ששניהם נשאים.
אשמח לקבל תשובה, תודה
אך התשובה לכך היא פשוטה: כאשר שני בני הזוג נשאים, מה לדעתך עדיף: שלא ידעו על כך ויוולדו תינוקות פגועים ח"ו, או שהסכנה הזו תימנע במחיר של אפשרות (לא של ודאות) שהנשאות תיוודע. מה לדעתך עדיף
?עוד על סוגי הבדיקות להורים ולעוברים והבעיות הרפואיות וההלכתיות הכרוכות בהן, ראה מאמרם של ד"ר חנה קטן והרב יואל קטן 'שיטות חדשות באיבחון טרום לידתי בשליש הראשון של ההריון' כמו כן לגבי דור ישרים, ראה מאמרה של ד"ר קטן 'בדיקות לפני נישואין- אגודת "דור ישרים "'
ב"ה. למרות גילי הצעיר-יחסית עברתי ניתוח פרוסטטה, ובעקבותיו אינני פולט זרע. מה המשמעויות ההלכתיות של מצב כזה (למשל, בענין לבוא בקהל, יבום ( תיאורטית, כמובן,
שלום לרב האם מי שברך על המחיה לאחר אכילת פת בטעות כבר יצא ידי חובתו או שצריך לברך שוב ברכת המזון? בתודה מראש
שלום נטלתי כדורי רואקוטן לפני כמה שנים,ובעיקבות כך יש לי רגישות חזקה מאוד לשמש. בכל יום מימות השבוע לפני כל חשיפה לשמש אני מורחת קרם
שלום, ארצה לדעת, לצורך עבודה שעליי להכין, מהו מעמדו של העובר במשפט העברי (כלומר, האם עובר נקרא נפש או לא)? אשמח לקבל מקורות בענין –
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.