elderly patient refusing PEG-feeding
Shalom, Masjalomchem? I really obtained very good memories and a lot of useful information from my stay in your Institute. Nice to have contacts afterwards with
בס"ד
לפני כמה חודשים הכרתי בחורה,
אנחנו בקשר טוב, מעונינים להתחתן, חשבנו בהתחלה שנוכל להמתין עם זה קצת, אבל אנחנו ממש רוצים להתחתן, הבעיה שהבחורה צריכה להתחיל לימודי רפואה ומאוד לא רוצה להכנס לפחות בשנה הראשונה של הלימודים להריון, היא ממש החלטית בזה! מצד שני גם לא רוצה להמתין לחתונה, מיותר לציון שגם אני לא רוצה לדחות חתונה, אך לא יודע מה לעשות לגבי מניעת הריון, האם מותר, וכו' אשמח מאוד לקבל תשובה בהקדם
יתר על כן, גם אם האלטרנטיבה איננה חיי זוגיות באיסור, אלא המשך הקשיים של חיי הרווקות, גם אז עדיף להינשא אפילו אם הכוונה להמנע בחודשים הראשונים.
לכן מן הראוי להתיעץ עם רב מובהק שמכיר את השואל. מקורות: אנצקלופדיה רפואית הלכתית כרך ד' ערך מניעת הריון, עמ' 160 – 85. ובמקורות המצוינים שם. ניתן לעיין באנציקלופדיה הרפואית הלכתית בספרית מכון שלזינגר.
ב. ברמה הרפואית: ככלל, מבחינה רפואית מאוד לא מומלץ לדחות את מועד הלידות הראשונות, לאור העובדה שאחוז קטן מהנשים סובלות ממה שקרוי בלות מוקדמת, דהינו משך הזמן בו הן מסוגלות להכנס להריון הוא קצר מאוד. במשפחות בהם מצוי סרטן שד או סרטן שחלות קיימת גם סכנה שיתפתח צורך לכריתת שחלות מוקדמת ומאד לא כדאי שזה יקרה לפני שהוקמה המשפחה. לכן מומלץ לעשות מאמץ, וללדת את הלידות הראשונות מוקדם ככל האפשר, אחרי הנישואין.
Shalom, Masjalomchem? I really obtained very good memories and a lot of useful information from my stay in your Institute. Nice to have contacts afterwards with
בעזרת השם אני אמורה ללדת בעוד דחודש, התאריך המשוער שלי יוצא ביום שישי ככה שיש סיכויים שיגלוש או שיהיה מלכתחילה בשבת. השכרתי מכשיר הקרוי מטרניטי
צום יום כיפור בחודש שלישי להריון. הנני נמצאת בחודש שלישי להריון ,לאחר שנתיים ניסיונות נקלטתי להריון מטיפולים (הזרעות). מתחילת ההריון אני סובלת מבחילות נוראיות הקאות
בס"ד שלום וברכה ראיתי באתר תשובות לגבי מכשיר cpap בשבת. האם השימוש במכשיר מותר גם במקרה בו מטרת השימוש איננה סכנה או ספק סכנה אלא
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.