בס"ד
לפני כמה חודשים הכרתי בחורה,
אנחנו בקשר טוב, מעונינים להתחתן, חשבנו בהתחלה שנוכל להמתין עם זה קצת, אבל אנחנו ממש רוצים להתחתן, הבעיה שהבחורה צריכה להתחיל לימודי רפואה ומאוד לא רוצה להכנס לפחות בשנה הראשונה של הלימודים להריון, היא ממש החלטית בזה! מצד שני גם לא רוצה להמתין לחתונה, מיותר לציון שגם אני לא רוצה לדחות חתונה, אך לא יודע מה לעשות לגבי מניעת הריון, האם מותר, וכו' אשמח מאוד לקבל תשובה בהקדם
יתר על כן, גם אם האלטרנטיבה איננה חיי זוגיות באיסור, אלא המשך הקשיים של חיי הרווקות, גם אז עדיף להינשא אפילו אם הכוונה להמנע בחודשים הראשונים.
לכן מן הראוי להתיעץ עם רב מובהק שמכיר את השואל. מקורות: אנצקלופדיה רפואית הלכתית כרך ד' ערך מניעת הריון, עמ' 160 – 85. ובמקורות המצוינים שם. ניתן לעיין באנציקלופדיה הרפואית הלכתית בספרית מכון שלזינגר.
ב. ברמה הרפואית: ככלל, מבחינה רפואית מאוד לא מומלץ לדחות את מועד הלידות הראשונות, לאור העובדה שאחוז קטן מהנשים סובלות ממה שקרוי בלות מוקדמת, דהינו משך הזמן בו הן מסוגלות להכנס להריון הוא קצר מאוד. במשפחות בהם מצוי סרטן שד או סרטן שחלות קיימת גם סכנה שיתפתח צורך לכריתת שחלות מוקדמת ומאד לא כדאי שזה יקרה לפני שהוקמה המשפחה. לכן מומלץ לעשות מאמץ, וללדת את הלידות הראשונות מוקדם ככל האפשר, אחרי הנישואין.
בנוגע לכדורי ADVIL LIQUI-GEL נרכשו בארה"ב ויוצרו ב ארה"ב האם ישנה בעית כשרות איתם?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.