הפרשות חומות בהירות ללא דימום לאחר לידה
שלום הרב, אני כ-5 חודשים לאחר לידה מניקה ונוטלת גלולות, בימים האחרונים ישנן הפרשות חומות בהירות ללא דימום. האם אני נידה?
שלום רב,
אני נוטלת גלולות במשך כ8 שנים. וסובלת ממגינרנות (מה שלא סבלתי בעבר), בנוסף בדיקות הכולסטרול שלי יצאו גבוהות מאוד (300 TOTAL ו200 LDL). אני לא יכולה לקחת גלולות מבחינה רפואית משום הנזקים החמורים הללו.
אני לא מעוניינת לשים התקן כי אכי רוצה תוך חצי שנה-שנה להיות בהריון (בעז"ה). יש לי בבית 3 ילדים, ואני בת 31.
איזה אמצעי מניעה אני יכולה לקחת או שבעלי יקח?
תודה,
א
מאחר והגלולות אסורות עליך במצבך עדיף התקן תוך רחמי (לא הורמונלי) גם אם המטרה להמנע רק חצי שנה. כל אמצעי אחר הקיים היום יעילותו פחותה במידה רבה מיעילות גלולות והתקן. כלומר, הסיכוי להכנס להריון הוא גדול הרבה יותר . אמנם אם רמת היעילות אינה כל כך חשובה לך, אזי יש מקום לשקול שימוש בתכשירים הקרויים "קוטלי זרע", שהם בעצם משתקים את התנועתיות של תאי הזרע.
שלום הרב, אני כ-5 חודשים לאחר לידה מניקה ונוטלת גלולות, בימים האחרונים ישנן הפרשות חומות בהירות ללא דימום. האם אני נידה?
1.אשתי ילדה את בתנו הבכורה לפני כחודש בלידה רגילה. היא בת 33+ בריאה ומניקה חלקית (משלימה במטרנה)התחתנו לפני שנתיים+.מההיתרים שראיתי בפוסקים למניעת הריון לא ראיתי
בס"ד שלום, וברכה, שאלתי היא בעקבות מעשה שהיה: אשה מבוגרת (חולת סכרת) יצאה מבית הכנסת בשבת, מעדה ונפלה. שאלתי היא לגבי טיפול בשבת: א. האם
שלום רב,כיוון שראיתי שיטות שונות ודעות שונות אשמח שמכון שלזינגר יעשה לי סדר הלכתי.אשתי אחות בבית החולים לניאדו בנתניה. אנחנו גרים בכפר הרוא"ה (מרחק של
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.