שימוש ב cpap בשבת
רציתי לשאול האם מותר להשתמש במכשיר cpap שמזרים אויר באופן קבוע על מנת למנוע דום נשימה בשבת,המכשיר עובד עם שעון שבת,ויש אפשרות שלא יכתוב נתונים
שלום רב בעייתי היא מעט מורכבת ולא מצאתי עדיין מענה עבורה, לכן אני פונה אליכם. אני נשואה ומשתמשת בגלולות למניעת הריון שניתנו לי עוד לפני הנישואין כיוון שנתגלתה אצלי בעיה הורמונלית. הבעיה שלי בגדול היא שחסר לי אנזים מסוים הדרוש על מנת לווסת את ההפרשה של הורמונים אנדרוגניים (זכריים) מבלוטת האדרנל. הפרשת היתר של ההורמונים הזכריים הקיימת בגופי, תשפיע על התפתחות בעייתית של אברי מין חיצוניים בעובר נקבה, כאשר אהיה בעז"ה בהריון, אם לא תטופל. בעלי ואני מתכננים להכנס להריון בזמן הקרוב, אך מכיוון שקיימת הבעיה הנ"ל רופאת הנשים שלי אמרה שאני צריכה לעשות הפסקה של הגלולות ובכ"ז להמנע מכניסה להריון במשך חודשיים על מנת שניתן יהיה לבצע בדיקות הורמונליות כשאני לא תחת השפעת הגלולות ולהחליט על הטיפול התרופתי המתאים שימנע מצב בעייתי בהריון. מכיוון שידוע לי ששימוש בקונדום הוא אסור על פי ההלכה ואמצעי המניעה האחרים הם לא מהימנים מספיק כמו גלולות, רציתי לדעת מה ניתן להמליץ לי לעשות במצב הנוכחי. אני זקוקה לתשובה בהקדם על מנת שאוכל להפסיק את נטילת הגלולות. בתודה מראש
במקרים מסוג זה מותר להשתמש בשילוב של דיאפרגמה + "קוטלי זרע" לתקופה האמורה.
לשם קביעת הגודל האופטימלי של הדיאפרגמה ולשם קבלת הנחיות מתאימות יש לפנות לרופא נשים.
רציתי לשאול האם מותר להשתמש במכשיר cpap שמזרים אויר באופן קבוע על מנת למנוע דום נשימה בשבת,המכשיר עובד עם שעון שבת,ויש אפשרות שלא יכתוב נתונים
לכבוד, הרב ד"ר הלפרין הי"ובוקר טוב,בעקבות התחושה שחלק מציבור החרדי ממעטים מאוד בביצוע סקירות בהריון, מצ"ב מכתב אשר שלחתי לפני מספר שבועות לגדולים מהציבור החרדי
אברך שאל: אחרי שמס' בדיקות זרע בקונדום הלכתי העלו שאין שום זרע רק מי רגלים, הפנו אותו להוצאת זרע מהאשך.א. האם יתכן שהאשך מתפקד כרגיל,
האם יש בנמצא מדריך כללי או קובץ הלכות העוסק בהלכות הקשורות לפוריות, המעודכן עם שאלות ובעיות אקטאליות שנתהוו בשנים האחרונות לרגל הטכניקות החדשות הנמצאות בתחום
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.