פיקוח נפש בהחזרת גופות בשבת
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
בס"ד
שלום וברכה. אני בת 23 לאחר 2 הפלות בשבוע9 +-. לאחר בירור רפואי אצל המטולוגית התברר שיש לי ככל הנראה תסמונת של קרישיות יתר. כרגע אני מעוניינת למנוע הריון(ויש לי התר מהרב שלנו) ובעקבות החשש מפני הקרישיות הרופאה ההמטולוגית אמרה לי שלא לקחת גלולות עם אסטרוגן. רופאת הנשים נתנה לי את הגלולות "סרזט" שבד"כ לוקחות נשים מניקות. אני לוקחת אותם כבר כשלושה חודשים-מתוכם רוב הזמן יש לי דימומים. ניסיתי בעצת הרופאה להגביר את המינון וגם זה לא עזר. האם תוכלו ליעץ לי על אמצעי אחר למניעה או על כל דבר שיוכל לעזור במצב זה…
תודה וחנוכה שמח.
חוה
גלולות פרוגסטוגניות כמו סרזט או פמולן, ידועות בכך שאחוז גבוה של המשתמשות בהן סובלות מדימומים או מכתמים רבים.
אלטרנטיבה סבירה למצבך היא השימוש בנרות של ספרמצידים (כמו הגלובן Glovan).
אמנם רמת הבטיחות (הודאות של מניעת הריון) היא נמוכה במידה ניכרת מזו של הגלולות, אבל מאחר והאינדיקציה למניעת הריון עכשיו איננה רפואית מוחלטת, סביר בכל זאת לחשוב על השימוש בהן.
מרדכי הלפרין
לרב הלפריןשלוםכיצד ניתן לישב בין האמור בספר "רפואה מציאות והלכה" עמוד 31 "ע"פ כללי פקו"נ…חובה לצמצם את הסיכון..גם אם השיקול המבצעי איפשר את דחיית התיקון
אני סובל מתסמונת של כאביי ראש מקבציים כרונים קשים לטיפול, מהכאבים היותר קשים הידועים. עוצמת הכאב כה רב כך שאנשים נורמטיבים מתאבדים הן בגלל עומת
אני בהריון שלישי בשבוע ה-20 לאחר 2 לידות תקינות. באולטרסאונד של השליש הראשון (שבוע 14) נמצא מוקד אקוגני שמאלי. הרופאה שלי מאוד מודאגת משום שלאמי
שאלתי הינה: באם נזקקתי לטיפול שורש בשל בעיה באחת מתעלות השן. פניתי לד"ר מסויים שהתקשה בטיפול ולפיכך, שלח אותי לד״ר אחר שהוא מומחה המתמחה בטיפולי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.