proposal for cancer research
לכבוד הרב פרופ' שטיינברג: הרב הלפרין מבקש ליצור קשר עמך בנוגע לשאלה זו. _________________________________________________________________ BS"D Dear Rabbis/Doctors, I am a Baal Teshuvah primarily via Aish
שלום כבוד הרב, יש לי חניך לשעבר עם תסמונת דאון והוא עובר השבוע בר מצווה השאלה שלי היא איך להסביר לו על איסור נגיעה כי הוא תמיד מחבק אותי כשאנחנו ניפגשים. תודה
יש מחלוקת לגבי הגיל של ילדים אלו לגבי יחוד ומגע, ונלמד מנושא של ילד מאומץ. הגרא"י וולדינברג מתיר בילד מאומץ אם האימוץ היה לפני ג' שנים (ציץ אליעזר ח"ו סי' מ פכ"א וח"ז סי' מד ומה). אך לכאורה אין זה שייך לנ"ד ועוד חולקים עליו הרבה אחרונים. והוא עצמו כותב שנכנס לפירצות דחוקות בכדי ללמד זכות על ישראל וכדי לא לסגור הדרך בפני ילדים אומללים וכו' ע"ש. וראה במנחת יצחק (ח"ט סי' קמ) ובשבט הלוי (ח"ה סי' רה אות ח וח"ו סי' קצו) שאוסרים יחוד. הגר"מ פיינשטיין זצ"ל נוקט שמותר עד גיל ח' וט' ( אג"מ ח"ד סי' סד אות ב). וכן פוסק הגרי"ש אלישיב שאסור להתייחד וכ"ש לחבק ולנשק אחרי גיל ג'. והגרש"ז אויערבאך זצ"ל גם אוסר כל הנ"ל מגיל ה' או ו' בילדים מאומצים (כל זה בנשמת אברהם ח"ה עמ' קלב-קלה).
ומובן שאין הבדל במקרה דנן. גם כמובן שאין ההגדרה של רמת הפיגור משנה כי גירוי קיים אצל כל אחד – ולכן במורותאו מדריכות רווקות אין להקל לגבי מגע.
בנשואות, אם מאד נחוץ, יותר קל אך כמה שאפשר פחות.
כך לדעתו של הגרי"י נויבירט שליט"א.
לכבוד הרב פרופ' שטיינברג: הרב הלפרין מבקש ליצור קשר עמך בנוגע לשאלה זו. _________________________________________________________________ BS"D Dear Rabbis/Doctors, I am a Baal Teshuvah primarily via Aish
I am a university student. I am interested in finding out about the success that Judaism has had in overcoming the ethical controversies of abortion.
שלום, אני סטודנטית, אני אמורה לעביר פרזנטצייה בנושא עור ומחלות עור על פי המדע ועל פי ההלכה, אני אשמח מאוד אם תוכלו לשלוח לי מידע
בסייעתא דשמייא אני בעז"ה רוצה ללמוד בשנה הבאה טיפולים טבעיים (שיאצו, רפלקסולוגיה וכו'..) ואני יודעת שבהתחלת חיי המקצועיים בטח אני אצטרך לעבוד בקופת חולים. השאלה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.