כריתת אשך, והקפאת זרע
Post Content עקב מישוש אני חושד לגידול/בעיה באשך. התהליך מאוד מדאיג אך מהבנתי, בד"כ הרופא בודק במישוש, ולרוב עוברים לאולטרה סאונד ולאחר מכן כריתת אשך.
ממחקר שנערך באוניברסיטת בן גוריון, ןתןצאותיו פורסמו לפני כשנה לערך, עולה איכות נוזל הזרע יורדת אם לא מוציאים זרע. כלומר, איכות נוזל הזרע של גבר שמוציא זרע בכל יום עולה בעשרות מונים על איכות נוזל הזרע של גבר שמוציא זרע אחת לשבוע. בנוסף, מחקר שנערך אם אינני טועה בחו"ל גורס כי הוצאת זרע בכל יום מפחיתה באופן משמעותי את הסיכוי לחלות בסרטן של מערכת הרבייה הגברית. והרי שהיהדות עומדת בסתירה למחקרים אלו. ביחוד אם הגבר נישא בשנות העשרים המאוחרות לחייו.
א. לגבי איכות הזרע:
זרע שמתאסף לאורך זמן בדרכי הזרע ואינו מופרש – איכותו יורדת, אך לא נפגע כושר היצור של הזרע מכאן ולהבא.
לכן לאחר המנעות ממושכת, הזירמה הראושנה תהיה פחות פוריה, והבאות אחריה יהיו תקינות לחלוטין.
ב. לגבי המחקר על הקשר בין סרטן לבין פליטה – אני לא מכיר את המחקר.
האם תוכל לשלוח בדוא"ל חוזר את העתק תקציר המחקר או את המקור שלך כדי שנוכל להתייחס לנושא ברצינות הראויה?
Post Content עקב מישוש אני חושד לגידול/בעיה באשך. התהליך מאוד מדאיג אך מהבנתי, בד"כ הרופא בודק במישוש, ולרוב עוברים לאולטרה סאונד ולאחר מכן כריתת אשך.
האם מותר למנוע הריון לאישה מינקת אחר לידה ע"י דיאפרגמה?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.