הקלות כשהבעל לא בבית
שלום רב. האים יש הקלות בנושא הנידה ואמצעי מניעה לזוגות אשר הבעל עדיין חייל בצבא ומגיע הביתה אחת לשבוע/שבועיים?
מאתר כיפה מספר השאלה: 113980
האם יש הכשר לאומגה 3 אם כן מה הוא?
ועוד שאלה ברשותכם:
האם אין זה נוגד את האמונה בזה שהאדם לוקח תרופות כאלה או אחרות?כי הרי כביכול בן-אדם מאמין לא אמור לסמוך על תרופות וכו'… אלא להתפלל לה' ולבקש ממנו שיירפא אותו, כי הוא הרופא כל חולים?
נכון שהרופאים והדברים שמסביב אומרים שזה שליחים של ה' אבל באמת יש אפילו סתם תרופות כמו אומגה 3 שהשאלה היא האם זה לא נוגד את האמונה שלנו כשאנו לוקחים תרופות? מקווה שהובנתי… תודה מראש
אסור לשכוח שיש הרבה מצבים בהם השימוש בכמויות אומגה 3 (שמן דגים) יכול כנראה להאריך חיים. לכן כשמדובר באנשים מבוגרים וכאשר הרופא המטפל ממליץ על נטילת הכמוסות באופן חד משמעי, אסור להחמיר ויש ליטול את הכמוסות.
לשאלתך השניה: נטילת תרופות איננה נוגדת את האמונה כלל וכלל, בדיוק כמו שאכילת מזון בעת רעב איננה נוגדת את האמונה, כמו שכתב כבר הרמב"ם בפרושו למשנה. עצם ההיתר ליטול תרופות מוזכר כבר בתלמוד כאשר חז"ל (בתלמוד בבלי מסכת בבא קמא דף פ"ד עמוד א') למדו מפסוק מפורש בתורה ("ורפא ירפא") את ההיתר לעסוק ברפואות.
שלום רב. האים יש הקלות בנושא הנידה ואמצעי מניעה לזוגות אשר הבעל עדיין חייל בצבא ומגיע הביתה אחת לשבוע/שבועיים?
האם מותר למי שיש עודף כולסטרול לקחת תרופה polycol של nutrelife כהרופאה אומרת שזה הכי יעיל? אם לא- האם מכירים משהו אחר? תודה
האם יש קשר בין הוצאת זרע לבטלה לכמות השיער שגודלת במקומות מסוימים בגוף? האם הוצאת זרע לבטלה פוגעת באיבר מסוים בגוף כמו הכבד או משהו
שלום הרב ד"ר הלפרין! אודה מאד לכבודו אם יוכל לעיין בסיכום המצורף ולהעיר ולהאיר בצורה בונה על הנכתב שם. בברכה ובתודה: רזיאל משה רב בי"ח
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.