שימוש בחבישת HemCon
שהיתי אצל רופא שיניים ותוך כדי שיחה סיפר לי על חומר שעוצר את זרימת הדם (מחוץ לגוף כמובן) ושאלני האם מותר מבחינה הלכתית שהרי החומר
שלום רב, השאלה שלי מתייחסת לאוכל כשר לפסח לתינוק בן שנה וחצי (כרגע). התינוק שלי סובל מבעיות תזונה חמורות. הוא "שבר עקומות" בצורה חדה מאז גיל חצי שנה, והיינו במעקב אצל דיאטנית קלינית וגסטרו ילדים (עד שהתייאשתי אחרי חודשים רבים של מעקב כי ראיתי שהם לא יכולים לעזור). הרופאים אמרו כי הילד נמצא במצב של תת תזונה, אך לא אובחנה אצלו שום בעיה רפואית שיכולה לגרום לירידה במשקל וחוסר תיאבון. הבעיה שהילד בררן מאוד. אין לו תיאבון, והוא בקושי אוכל. כרגע הוא שוקל 9 קילו (נולד בזמן במשקל של 3 קילו), והמשקל הזה הושג במאמץ רב מצדי. ניסיתי כבר כל מני שיטות כולל לרפות לגמרי ולא להתעקש איתו על האוכל כלל (מה שגרם לירידה חדה במשקל תוך שבועיים). כרגע הגעתי איתו לאיזון פחות או יותר שמאפשר לי להאכיל אותו בצורה סבירה יחסית למה שהיה בעבר, בין היתר בזכות תוספי התזונה שרשמה לנו נטורופטית. הוא התייצב על עקומת משקל משלו (אומנם מתחת לכל העקומות, אבל לפחות הוא לא ממשיך להידרדר). העניין הוא שרוב התפריט שלו בנוי על פחמימות: פסטה, כוסמת , עוגיות, לחם, קרקרים, צ`ריוס משיבולת שועל מלאה וכו`. ואני מאוד מודאגת לגבי מה שהוא יאכל בפסח. הקושי הנוסף הוא האלרגיות המרובות (המאובחנות) שלו: אסור לו מוצרי חלב, ביצים, שקדים, שומשום (כולל טחינה וחומוס שמכילים את שומשום). אני נוהגת לתת לו מעדן סויה במקום מעדן חלב. איני יודעת האם המוצר הזה כשר לפסח. האם יש אפשרות הלכתית להקלות מסוימות מבחינת התזונה של הבן שלי בפסח? בתודה מראש,
נראה לי – ללא קשר עם פסח – שכדאי לחפץ רופא תינוקות בכיר שיטפל בבעיה (הזכרת רק רופא גסטרו) וכדאי להתיעץ עם הרב פירר שליט"א "עזרא למרפא" 03-5777000
בברכת רפואה שלמה
__________________________
הערת הרב ד"ר מרדכי הלפרין:
אם לדעת הרופא המטפל גם מתן מאכל חמץ גמור חיוני לבריאותו, ובלא מזונות אלו מצבו יוחמר – מותר לתת לו את האוכל הנדרש בכלים מיוחדים, משום שמדובר בסכנת נפשות (וראה בשו"ת 4341)
שהיתי אצל רופא שיניים ותוך כדי שיחה סיפר לי על חומר שעוצר את זרימת הדם (מחוץ לגוף כמובן) ושאלני האם מותר מבחינה הלכתית שהרי החומר
אני מעונינת לדחות מחזור שלא יפול בפסח , הרופא נתן לי פרימולטנור שאלתי האם הכדורים לא יגרמו לי כתמים, כיון שאתחיל לקחת עוד לפני הטבילה,
הופניתי למטפל באנרגיות לטיפול בכאבים. רציתי לברר האם ידוע לכם על השיטה – אם אין בה בעיה הלכתית כלשהי, מפני שמקורה – ככל הידוע לי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.