צום והנקה תינוקת בת 3 חודשים
שלום, אני אמא לתינוקת בת 3 חודשים ומניקה באופן מלא (ללא תוספות) מה עלי לעשות ביום כיפור במקרא של צמא ורעב (כאשר אני מניקה אני
אני חולה בסרטן המעי הגס שהתפשט לחלל הבטן. המעיים (בעיקר הדקים) חסומים במידה כזו או אחרת כבר כחודש. התקינו לי זונדה בקיבה, כך שאני יכול לנקז נוזלים ממנה כרצוני לתוך שקית (במקום להקיא). אני אוכל אוכל נוזלי, שכנראה ברובו לא נספג ויוצא דרך הזונדה. רוב הזמן אין לי יציאות, אולם בחלק מהזמן קיימת תחושת צורך (שאין בה ממש – אם אני הולך לשירותים לא קורה שום דבר, לפעמים יש שחרור של גזים אבל אפילו זה נדיר). מתן שתן כרגיל. ישנם ימים של שלשול (בתדירות של בין 3 ל10 פעמים ביום, שלשול נוזלי לחלוטין).
השאלה הבסיסית שלי היא מה עושים לגבי תפילות, תפילין, ברכות בשני מצבים אלו (שלשול וחסימה).
האם יש נפק"מ נוספות?
לגבי החסימה אין נפק"מ כלל וכלל. בזמן שלשולים אם יש הרגשה אסור להתפלל עד אחרי שהתפנותה. מותר להניח תפילין אך כמובן צריך להורידם ברגע שיש הרגשה של שלשול. בשעת הדחק מסיפק להניח תפילין ולקרוא רק שמע ישראל וברוך שם.
שלום, אני אמא לתינוקת בת 3 חודשים ומניקה באופן מלא (ללא תוספות) מה עלי לעשות ביום כיפור במקרא של צמא ורעב (כאשר אני מניקה אני
Dear Rabbi Dr. Halperin, I am a medical student attending the Technion American Medical Program in Haifa. We will begin dissecting cadavers in about two
אני נשואה כשנה ויש לי בעיה של ואגיניזמוס מה אעשה עם בדיקות הטהרה?
בעז"ה אשתי אמורה ללדת שלשיה כמה שאלות לכבוד הרב א. כמה פעמים צריכים לברך הטוב והמטיב או שהחינו שהרי הברכה אינה על הלידה אלא על
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.