שלום רב
יש לי שאלה בקשר להנקה , הבן שלי בן שלוש חודשים וחצי ומצאתי לו מטפלת למשך היום ובמקרה היא מניקה את בנה בן האבעה חודשים היא הציעה לי להניק את בני ואני הסכמתי כי אין יותר טוב מחלב אם . האם יש איסור לעשות זאת האם אני עושה משהו לא נכון
אנא שלחו לי תשובה בהקדם
חשוב לציין שאני הנקתי את בני רק חודש אחד ולא הצלחתי להמשיך מאוד רציתי אבל לא הצלחתי זה יצר לי גודש וגרם לי לחלות
מאוד רציתי שבני ימשיך לינוק וכאילו שהמטפלת הזאת באה לי משמיים
תודה !
א. ככלל אין איסור בשכירת מינקת, וכך היה מקובל בתקופת התלמוד לפני עידן הפורמולות בנות ימינו.
ב. אם המינקת שומרת כשרות – אין שום בעיה בהנקתה. אם המינקת איננה שומרת כשרות – אזי יש מקום לשאלת חכם. כאשר יש מצבים בהם מותר להיעזר בה ויש מצבים בהם עדיף להמנע.
ג. ראי בערך הנקה באנציקלופדיה ההלכתית רפואית של הרב פרופ' אברהם שטינברג. מקורות נוספים (הערה #126 שם): רמ"א יו"ד פא ז; ט"ז שם, סקי"ב; ש"ך שם, סקכ"ה. וראה שערי הלכה ומנהג, ח"ג סי' ט.
אני סובל היום משלשולים חריפים. האם אני יכול להמשיך לצום בתשעה באב? איך אדע מתי אני בסכנת התייבשות וצריך לשתות?
שלום רב בתנו נמצאת בשלהי אפיזודה פסיכוטית והיא השתחררה ביום שני האחרון מבית חולים לבריאות הנפש התרופות שהיא לוקחת (בעיקר זיברקסה, ליתיום ואטומין דורשים לקיחה
בס"ד שלום רב! לפי הבנתי בדברי הרב בכמה תשובות שהשיב באתר של מכון שלזינגר , יש הבחנה בין "דימום ויסתי" לדימום אחר הנקרא "דמם שבירה".
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.