קבורת חלקי גוף מבדיקות פתולוגיות
I am a hospital Chaplain; I was asked what is to be done in the pathological laboratory with slides that have fine slices, in this
רציתי לשאול- מה דעת ההלכה על שינוי גופני- כמו ניתוחים פלסטיים, ואפילו צביעת שיער, ובשונה- הרכבת משקפיים. האם זוהי התערבות במעשה ד' וכאילו לא נוח לנו ממצב זה- אז נשנה זאת? אני חוזר ומדגיש את שאלתי- אין כוונתי רק לשינוי ע"י ניתוח פלסטי ע"מ להראות, אולי- מושכים יותר- אם בעיני עצמנו ואם בעיני הסביבה- אלא גם התגברות על פגמים אחרים ושונים- כמו הרכבת משקפיים. תודה.
א. ככלל – מותר לעבור ניתוח כדי לתקן פגם אמיתי שגורם הפרעה באורח החיים. לכן מותר מבחינה הלכתית (בתנאי שלא מדובר בנטילת סיכון ממשי) לבצע ניתוח ליזר להורדת משקפים, אם מדובר באדם ללא סיכונים מיוחדים.
ב. לגבי ניתוחים פלסטיים – ראה באנציקלופדיה ההלכתית רפואית בעריכת פרופ' אברהם שטינברג (הוצאת מכון שלזינגר, ירושלים, 1994) כרך ד' ערך "ניתוחים", פרק "ניתוחים מיוחדים". עמ' 605-612, ובמקורות המובאים שם. להלן קישור לערך מתוך האנציקלופדיה בגרסה המקוונת שלו, דרך אתר מכון שלזינגר: https://www.medethics.org.il/articles/tora/subject110.asp
I am a hospital Chaplain; I was asked what is to be done in the pathological laboratory with slides that have fine slices, in this
שלום רב, שמי אילן ואני עובד סוציאלי במחלקה סיעודית בשורש. פנתה אלי בשאלה אשתו של דייר, שבעקבות דימנסיה כיום אינו מדבר. כאשר התאשפז לאחרונה -ביקשו
בס"דשלום כבוד הרב,בהמשך לשיחתנו, בעניין עבודתי בשבת כאחות בבית חולים:האם קיים הבדל בין עבודה בשבת לעבודה בחג?
רציתי לדעת אם קיימת תרופה טבעית/קונבנצינאילת ל"דיכוי היצר המיני " היות ואני אינני נשויי ואני מתקרב לגיל 30 ואין לי כסף להתחתן,לכן אני רוצה לקיים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.