שלום כבוד הרב
אתמול צפיתי בסרט הוידיאו של הברית שלי ושמתי לב שהמוהל אשר מל אותי השתמש במגן אשר נסגר ע"י ציר ולא במגן רגיל שאלתי היא האם מגן זה הוא מגן קלאמפ? והאם אני צריך לעבור הטפת דם ברית בגלל שימוש במגן זה אשר לא מוציא דם?
א. האיסור העיקרי של הפוסקים על השימוש ב"מגן קלאמפ" הוא משום שהחיתוך איננו מוציא אפילו טיפת דם (כי המגן קלאמפ מועך את העורלה). לכן אם בוידאו אתה רואה שיצא דם בחיתוך, ברור שלא מדובר באופן שנאסר על ידי הפוסקים.
ב. ראה נשמת אברהם כרך ב', יו"ד (מכון שלזינגר תשע"ד) סימן רסד ס"ק ה, שאם המגן קלאמפ לא הודק עד הסוף, כך שיצא מעט דם ברית, מותר בשעת הדחק למול כן את התינוק (הגרש"ז אויערבאך זצ"ל).
שלום רב אני בהריון שני 13 שבועות אחרי שהיה לי הפלה טבעית בהריון הראשון בכללי אני בחרדה גדולה בגלל שהיה לי הפלה טבעית בראשון. והיום
האם הויטמינים פרנטאל שמיוצרים בקנדה גם הם כשרים? או שיש צורך לקנות פרנטאל של חברה מסויימת בלבד?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.