אבחון גנטי טרום-השרשתי (PGD) למניעת ניוון שרירים (ALS)
שלום. במסגרת עבודה בביולוגיה אני עוסקת בשאילת האבחון הגנטי טרום השרשתי מבחינת ההלכה במחלת ה-ALS (ניוון שרירים). אשמח לתשובה במהירות האפשרית. בתודה, יעל
שלום לך כבוד הרב, אני בת 20 וב"ה בריאה לחלוטין, ואני נשואה ב"ה כבר 3 חודשים,אני ובעלי מאוד רוצים לזכות בבן/בת,אנחנו שומרים על טהרת המשפחה,אני טובלת במקווה וכו', אני לא נקלטת וזה מלחיץ ומדאיג אותי -עשיתי ת'בדיקות אם אני מוכנה להריון והתוצאות היו תקינות ב"ה,אני לא יודעת מה קורה כאן ? היתי מאוד רוצה שתדריך אותנו ותייעץ לנו מה לעשות? אשמח מאוד אם תחזיר לי תשובה בהקדם האפשרי, תודה רבה!
הדאגה מיותרת לחלוטין.
הסיכוי להריון כשהכל תקין, הוא פחות מ30% לחודש. כך שכרגע אין שום סיבה לדאגה.
אדרבא, הדאגה מעלה את רמת הפרולקטין בדם האישה, מצב שמקטין את סיכוי הכניסה להריון.
לכן, כל עוד לא עברה לפחות שנה מהחתונה אין סיבה לדאגה ולחרדה.
[המצב שונה במקצת אם ידוע מראש על בעיית פוריות, שאז כדאי להתחיל לברר אותה כבר לפני חלוף השנה הראשונה]
שלום. במסגרת עבודה בביולוגיה אני עוסקת בשאילת האבחון הגנטי טרום השרשתי מבחינת ההלכה במחלת ה-ALS (ניוון שרירים). אשמח לתשובה במהירות האפשרית. בתודה, יעל
שלום. יש לי 7 ילדים בגילאי 1,9-18 אני בן 42 ואשתי בת 38, שנינו עובדים במשרה מלאה מחוץ לבית. רציתי לשאול אם יש אפשרות למנוע
שלום רב, ביקרתי באתרכם ובחנות הספרים המקוונת שלכם. שאלתי היא: האם תוכלו להפנות אותי למקורות מידע (מאמרים או ספרים) אשר קשורים לאתיקה רפואית ביהדות? בברכה,
בעבודתי כדיאטנית עם קשישים מתלבטת באופן אכלת וכמויות של מזון שניתנים לחולים דמנטיים. האם צריכים להאכיל בכוח דרך צינור? או לכבד למי שלא רוצה או
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.