כשרות תוספים ותרופות
:תוכן השאלה שלום רב, עקב בעיה רפואית שיש לי (הבעיה באה לידי ביטוי בפגיעה בריאה), הקשורה ככל הנראה לאיזון הורמונלי, פניתי לרופא המטפל בשיטה של
שלום, לא כלכך רציתי לשאול שאלה אבל עברתי על כל השאלות שיש כאן ולא מצאתי תשובה לשאלה שלי. אני בת 17 וחצי, מתחילה את כיתה יב', יש לי חבר בגילי ואנחנו דיי רציניים. הכוונה לדיי רציניים היא שאנחנו מסתובבים ביחד מכיתה ח', ומדברים על חתונה בהקדם האפשרי.. הבעיה היא שאני רוצה לעשות שירות לאומי והוא רוצה לעשות צבא והסדר ואנחנו מתכוונים להחליט בקרוב מה הוא תאריך היעד. אנחנו שומרים נגיעה לגמרי, וממש מקפידים על כל כללי הצניעות, ייחוד, אני מתלבשת צנוע וכו'. יש בעיה אחת שאולי צריכה לשנות את דעתנו לגמרי. לחבר שלי יש איזושהיא בעיה. אנחנו לא מדברים עליה פתוח לגמרי, אבל לפי מה שהבנתי, ואני דיי בטוחה שהבנתי נכון, יש לו בעיה שברגע שהוא מדבר איתי על חתונה, על נגיעה וכדו' יש לו משהו שלפי מה שהבנתי נקרא קדם שפיכה. הוא אומר שזה קורה לו גם כשהוא מדבר עם בנות אחרות על שמירת נגיעה או על דברים שקשורים לאיסורי צניעות.. אני חושבת שזה קרה אפילו כשהוא דיבר עם חניכות שלו.. אני לא מבינה כלכך מה גודל הבעיה..? ואם אולי זו בכלל בעיה רפואית..? ואיך זה אמור להשפיע על הפגישות שלנו בעתיד?.. אולי זה צריך לגרום לזה שנתחתן בהקדם האפשרי…? אני קצת מבולבלת.. אשמח אם תעזרו לי בהקדם האפשרי. תודה רבה רבה.
א. שאלתך מענינת וחשובה.
אבל גם מטעמי צניעות וגם מטעמי יעילות, כדאי שחברך יפנה את שאלתו בעצמו כדי שניתן יהיה להבין את הנתונים בצורה נכונה.
ב. לגבי מועד הנישואין – אם בני הזוג בשלים לנשואין ומוצאים חן זה בעיני זה יש עדיפות להקדים ולא לאחר את מועד החתונה.
:תוכן השאלה שלום רב, עקב בעיה רפואית שיש לי (הבעיה באה לידי ביטוי בפגיעה בריאה), הקשורה ככל הנראה לאיזון הורמונלי, פניתי לרופא המטפל בשיטה של
שלום רב – קוראים לי בנימין פולק ואני פרופסור בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. תחום המחקר שלי הוא לא אתיקה רפאוית – אבל יש לי
לכבוד הרב שליט"א קניתי משקה מיץ אלוורה אורגני (אינו מכיל חלב, חיטה, סויה וסוכר) מחנות בית טבע פרטית. מרכיביו של המשקה 99.9% אלוורה ברבדנסיס ו0.1%
האם רופאה או בודקת אשר בודקת ורואה את ההפרשה מהרחם והיא נקיה האם נחשבת כבדיקה? לנושא הפסק טהרה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.