המשך לשאלה 1158
שלום ותודה לרב ד"ר מרדכי הלפרין! שמחתי לשמוע כי ישנו טיפול בהומוסקסואליות והייתי מעונין לדעת אלו שיטות קיימות ולאן ניתן לפנות לקבלת עזרה וכן לקבלת
שלום רב
הנדון: השלמת מניין בבית האבלים
הנני להעלות בעיה כאובה ודחופה, שעד כה לא נתנו עליה את הדעת במקומות רבים. כדתייה שגרה בסביבה דתית, מעולם לא נחשפתי לעומק הבעיה מהסיבה שעד כה לא נתקלתי בה. הנני לפרט את הבעיה. אמי עליה השלום נפטרה לפני כעשרה ימים, הדין הוא לשבת שבעה בבית הנפטרת, במקרה דנן בבית אחותי (אמי חז"ל התגוררה אצלה).
[אמי – חיה אלמוג. אחותי גרה אצלה ושם השבעה: בבאר-שבע ברח' כ"ג יורדי הסירה 10/1,]
אחותי מתגוררת באזור חילוני, במקום קיים בית הכנסת אולם הוא נפתח רק בשישי שבת ובשאר השבוע נעול בסוגר ובריח. במהלך השבעה, יום יום חיפשנו "בנרות" גברים להשלמת המניין, הדבר עלה בכוחות נפשיים עצומים, בבכי ובעוגמת נפש מרובה. כדתייה בישוב דתי (ראש-העין) אני זוכרת שכאשר נודע על נפטר/ת, היו נערכים כל אנשי המקום כולל בתי כנסת והעתיקו מושב תפילתם לבית הנפטר/ת. המעניין שהגיעו אלינו במהלך השבעה כל מיני סוכנים, שהגיעה לאוזנם האינפורמציה על מות אמי כגון: מוכרי מצבות ועוד. אולם מצד מוסדות הדת אָיִן. הנני מציינת זאת מאחר ובאם לאוזניהם מגיע המידע על אודות הנפטרת מן הסתם גם בידיכם יש אפשרות לקבל מידע, לבוא לבית משפחת הנפטר ולשאול באם מעוניינים באנשים להשלמת המניין. המצווה היא עצומה, וכל העושה זאת יבורך מלמעלה ומלמטה. ודאי תאמרו שיש דרכים לברר מן הסתם לדוגמא משרד הדתות במקום המגורים וכן הלאה, אולם עליכם לדעת כי אנשים באבלם כל זמנם נטרף בצער ואין ביכולתם להתקשר או לחפש למי לפנות. לצערי מוות אינו צפוי, כל שכן בשבעה אנו מושבתים. בדרך לא דרך, גייסנו אנשים להשלמת המניין, אולם ידוע לי על משפחות רבות שוויתרו על תפילה בבית הנפטר/ת בשל חוסר באנשים. לדעתי לא משנה אם האדם דתי או חילוני, עדיין במהלך השבעה כולם כמהים לחזור למקורות ולעשות ככל יכולתם למען מנוחת המת. ישנם בכל הארץ גמח"ים נפלאים ונהדרים בכל נושא, מדוע לא יקום גם גמ"ח מניין בכל עיר (באר-שבע היא עיר מרכזית). עברנו את השבעה בהרבה כאב, וכולי תקווה לחסוך זאת ממשפחות אחרות, אי לכך אני מבקשת ומתחננת הרימו את הכפפה ופתרו את הבעיה הנ"ל ועל כך נאמר "גדולה זכותה של גמילות חסדים עם אדם מישראל לעילוי נשמת הנפטר" (רבי ישראל מסלנט). כולי תקווה כי תזדרזו למלא בקשה זאת, זהו באמת חסד של אמת.
בברכה,
נשלחו אימיילים לרבנים ראשיים של ערים.
טרם נתקבלה תשובה
שלום ותודה לרב ד"ר מרדכי הלפרין! שמחתי לשמוע כי ישנו טיפול בהומוסקסואליות והייתי מעונין לדעת אלו שיטות קיימות ולאן ניתן לפנות לקבלת עזרה וכן לקבלת
ב,ה, הנני בת 43 אם לילד בן שנתיים אשר ילדתי אותו לאחר 9 שנים בטיפולי פוריות באמצעות זריקות פיוריגון ולאחר הזרקת זרע. בתקופה זו אני
שלום רב, אני עושה עבודה במסגרת שיעורי ביולוגיה על אבחון גנטי טרום השרשתי ונתבקשתי להביא מקרה ואת התשובה ההלכתית שלו, אשמח אם תוכל לענות עליו.
בס"ד שלום רב ברצוני לשאול שאלה רפואית. ידוע בתורתנו הקדושה שאין להוציא זרע לבטלה מסיבות רוחניות.ובנוסף שאנרגית החיים מתבזבזת והזקנה קופצת על האדם. ומנגד יש
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.