שימוש בקונדום במקרה של סרטן וצהבת
BS"D Shalom Rav, I would like to pose the following question. A friend of mine was recently diagnosed with a highly malignant Non-Hodgkin lymphoma, R"L.
האם מותר לרופא להסתכן בהדבקות במחלה (כמו אידס, צהבת וכו') על מנת לרפא ולהציל חיים?
עד כמה חייב אדם לסכן עצמו כדי להציל אחרין, ראי:
1. הרב יצחק זילברשטיין, "עד כמה חייב אדם לסכן עצמו" ספר אסיא ז' עמ' 3-11. ובמקורות המובאים שם.
2. הרב מרדכי הלפרין, "איברים להשתלה מתורם חי", ספר אסיא ט' עמ' 321-348, ובמקורות המובאים שם. להלן קישור לצפיה במאמר דרך אתר מכון שלזינגר: https://www.medethics.org.il/articles/assia/assia9/R0091321.asp
BS"D Shalom Rav, I would like to pose the following question. A friend of mine was recently diagnosed with a highly malignant Non-Hodgkin lymphoma, R"L.
שלום רב, אני בשבוע 32 להיריון השני שלי( לאחר שבהיריון ראשון עברתי הפלה בשבוע 8 ). ההיריון עובר ומתקדם בסך הכל רגוע ב"ה, אם כי
לרה"ג ד"ר מרדכי הלפרין, שלום המשפט המתוקן הוא (הדשינויים מודגשים במייל המקור, דני): "שאלנו את הרופא למקורו של הדימום הצפוי לאחר הבדיקה הפולשנית, והוא הסביר
יא תמוז סט לכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין שליט"א שלום רב. אני לומד עכשיו מסכת עבודה זרה וראיתי את דבריך בענין כניסה לבית עבודה זרה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.