צום תשעה באב לאחר ניתוח שרוול קיבה
שלום רב, בתשעה באב אהיה חודש ושבוע אחרי ניתוח שרוול. הרופאה טוענת שבשנה הראשונה אסור לצום כלל, ובשנה השנייה צריך לשתות מים בשיעורים. זאת ההנחיה
שלום וברכה. אני משמש בקודש בקהילה קטנה ורחוקה. לפני תשעה באב פנה אלי יהודי בן כ45- החולה במחלה נוירולגית אוטו-אימונית שאלתו היתה האם לקחת את התרופות בצום, לטענתו שאל את הרופא שאמר לו שניתן לדלג על מנה אחת מה שפותר את הבעיה, כמו כן הוא לא רצה לקחת את התרופות ללא מים. לטענתו התרופות גורמות לו להתייבש וממילא אם הוא רוצה לצום הוא צריך להפסיק לקחת את התרופות יומיים שלשה לפני הצום. דעתי היתה שיקח את התרופות אפילו עם מעט מים (לא מן הדין אלא להתרגל ליוה"כ) ואם ירגיש צורך גדול לשתות במהלך הצום נתייעץ עם רופא. בפועל הוא לא לקח את התרופות במהלך הצום בלבד וצם כרגיל. אחרי הצום לפחות במשך שבוע הוא התלונן על סחרחורות נוראות ועל הרגשת התייבשות (הכל כמובן יכול להיות פסיכוסומטי). בקיצור השאלה היא מה להמליץ לגבי יום הכיפורים, כאשר לדעת הרופא ניתן לדלג על מנה ובשעת הדחק על שתיים אך החולה מרגיש דירדור במצב . תודה ויישר כח.
במקרה הספציפי הזה של המחלה הנוירולוגית האוטואימונית, ניתן להתיר שתית נוזלים לשיעורין (פחות מכשיעור בכל פעם בהפסקה של 9 דקות לפחות בין מנה למנה) ביום הכיפורים, עד לרמה הנדרשת .
שלום רב, בתשעה באב אהיה חודש ושבוע אחרי ניתוח שרוול. הרופאה טוענת שבשנה הראשונה אסור לצום כלל, ובשנה השנייה צריך לשתות מים בשיעורים. זאת ההנחיה
שלום אני עוסק בסוגיית החדר פרוזדור ועלייה (נדה יז:). ברצוני לברר כמה פרטים על מבנה הרחם נתקלתי באיזשהוא מקום (לא זוכר היכן) ב"קימור הרחם" אם
מסוכן ומזיק. נכנס לי מין פחד לראש שאני לא יודע אם הוא מוצדק או לא, שאם אני נזכר או חושב על שמו של השטן במהלך
שלום רב. חברתי נמצאת כעת לאחר הריון שני- שתי לידות עברו בניתוח קיסרי. במהלך ההריון הראשון הופיע לה שיתוק בחצי גוף, חולשת רגליים, איבוד הכרה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.