עבודת סטאז'ר בשבת
אני סטאז'רית לרפואה ורציתי לדעת במסגרת עבודתי לגבי תורנות בשבת- מה מותר/אסור לי לעשות מבחינת כתיבה/הדפסה של קבלות/שיחרורים של חולים וכן מבחינת הגעה לבי"ח כשהמרחק
שלום,
שמי יעל ואני שומרת נידה מתוך כבוד לבעלי. הייתי רוצה להבין מה המשמעות והתכלית גם הרפואית של הנידה. האם יש מחקרים רפואיים שמסבירים את הנידה. ראיתי איזכור קצר על סרטן.
אשמח להסבר דרך האימיייל.
תודה.
ב. חכמינו הבינו כי שמירת איסור הנדה מסייע לשלום בית, בכך שהוא מאפשר תהליך של התחדשות בכל חודש, תהליך המונע שגרה שמביאה להחלשת הקשר הזוגי. המקור (מסכת נידה דף ל"א עמוד ב'):
"היה רבי מאיר אומר: מפני מה אמרה תורה נדה לשבעה? מפני שרגיל בה וקץ בה. אמרה תורה: תהא טמאה שבעה ימים, כדי שתהא חביבה על בעלה כשעת כניסתה לחופה"
ג. יש מחקרים המראים על ירידה בשכיחות סרטן הרחם אצל נשים השומרות על דיני נדה אך לא ברור מה המנגנון של התופעה, וייתכן שהיא קשורה בעצם הנאמנות לבן הזוג, נאמנות שהיא שכיחה יותר בקרב השומרות על טהרת הבית.
אני סטאז'רית לרפואה ורציתי לדעת במסגרת עבודתי לגבי תורנות בשבת- מה מותר/אסור לי לעשות מבחינת כתיבה/הדפסה של קבלות/שיחרורים של חולים וכן מבחינת הגעה לבי"ח כשהמרחק
בנינו בן 12.5 חולה בסכרת נעורים ועומד להתחבר למשאבת אינסולין השאלה היא האם מותר להשתמש במשאבת אינסולין בשבת, אם כן, באילו תנאים? שאלה נוספת בקשר
שלום! עקב ניסיון מלידה ראשונה, אני יודעת שבלידה המתקרבת ב"ה ארצה רק את בעלי שיהיה נוכח איתי ושיעזור לי בלידה. אין עוד משהי, אפילו אמא
אנחנו קבוצה של רופאים, מתמחים במקצועות שונים ברפואה. המקימים בימים אלו עמותה על מנת לפתוח מרפאת חינם שתיתן שרות לנזקקים באזור המרכז. כל המתמחים הם
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.